جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

پرستش خدا و نفی طاغوت شاخص اصلی سنجش رفتار است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

پرستش خدا و نفی طاغوت شاخص اصلی سنجش رفتار است


تولیت مسجد مقدس جمکران گفت: اگر بخواهیم میزان ارتباط و درجه شایستگی فرد و گروهی را در ارتباط با انبیاء و خداوند متعال بسنجیم و محک بزنیم پرستش خدا و نفی طاغوت معیار اصلی است.

حجت‌الاسلام رحیمیان؛

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد حسن رحیمیان در شصت و هشتمین جلسه شورای معاونین مسجد مقدس جمکران با اشاره به آیه 36 سوره نحل اظهار کرد: این آیه مبین رسالت مشترک همه انبیاء یعنی پرستش خدا و نفی طاغوت است.

وی افزود: نخستین نکته‌ای که از این آیه شریفه می‌توان برداشت کرد آن است که خداوند متعال هیچ‌گاه و در هیچ امتی بشر را بدون رسول رها نکرده است. از حضرت آدم که نخستین انسان است خودش رسول و نبی است و ارتباط وحیانی با خداوند دارد تا پیامبر اعظم (ص) و بعد از رحلت پیامبر نیز با واسطه فیض الهی توسط ائمه اطهار و در نهایت امام زمان (عج) رسالتش تا دامنه قیامت ادامه دارد.

رحیمیان پرستش خداوند و نفی طاغوت را دومین نکته برداشتی از این آیه ذکر و عنوان کرد: وجه مشترک تمام این رسولان در دو جمله خلاصه می‌شود پرستش خداوند متعال و نفی طاغوت.

تولیت مسجد مقدس جمکران عدم وجود تضاد و اختلاف در آیات قرآن کریم را یکی از معجزات این کتاب الهی دانست و تصریح کرد: یک هماهنگی و انسجام کامل بین تمام اجزای قرآن وجود دارد، همچنان که در تکوین عالم هستی بین اجزای عالم یک هماهنگی فوق‌العاده وجود دارد و امکان ندارد در این نظام اتمی کمترین اختلال به وجود بیاید.

آدرس کوتاه :