رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

پرهیز از اقدامات تبلیغاتی و سیاسی‌کاری در برنامه‌های پژوهشی - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


استاندار قم گفت: شایسته است با برگزاری برنامه‌های هفته پژوهش زمینه واقعی پژوهش ایجاد کنیم و از کارهای تبلیغاتی و سیاسی کاری در این پرهیز شود.

استاندار قم تأکید کرد:

سید مهدی صادقی در جلسه‌ای که به مناسبت هفته پژوهش با حضور نهادهای متولی پژوهش در سالن امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد، اظهار داشت: شایسته است با برگزاری برنامه‌های هفته پژوهش ضمن بهره برداری بیشتر از این هفته، زمینه واقعی پژوهش را ایجاد کنیم و از کارهای تبلیغاتی و سیاسی کاری پرهیز کرده و به ارائه آمار و اهدای جوایز به نخبگان اکتفا نکنیم.

وی بیان داشت: پژوهش ضرورت همیشگی در زندگی است و همه پیشرفت‌های حاصل شده در دنیا بر اساس پژوهش صورت گرفته و لازم است پژوهش در همه ابعاد را جزوی از فرهنگ خود بدانیم.

استاندار قم ادامه داد: باید به گونه‌ای عمل کنیم که با پیشرفت دنیا در عرصه پژوهش و نیاز جامعه، خود را همراه کنیم و همواره مقلد نباشیم.

صادقی افزود: هدف از برگزاری هفته پژوهش، توانایی برقراری تعامل میان عرضه کنندگان و دریافت کنندگان پژوهش است و اگر این عمل اتفاق نیفتد و فقط به آمار و ارقام در عملکردها اهمیت دهیم آثار پژوهش در گوشه‌ای خاک خواهند خورد.

لزوم پرهیز از موازی کاری در برنامه‌های هفته پژوهش

وی ابراز کرد: محتواهای پژوهشی بسیار خوبی در قم تولید می‌شود و شایسته است در هفته پژوهش آثار پژوهشی مفیدی ارائه کرد و از موازی کاری و کارهای تکراری پرهیز شود.

استاندار قم ادامه داد: انجام یک کار پژوهشی توسط دو نهاد اشکالی ندارد زیرا اگر این اثر مفید واقع شود و ما را به یک تکنیک جدید رهنمود کند کار ارزشمند و قابل قبولی است.

باید همه نخبگان را در برنامه‌های پژوهشی مشارکت داد

وی یادآور شد: باید از نخبگان برگزیده همه بخش‌ها و المپیادی‌ها در هفته پژوهش بهره برد و آنها را نیز در برنامه‌ها مشارکت داد و فرصت پیشرفت را در اختیار همگان قرار دهیم.

استاندار قم با اشاره به منابع مالی کارهای پژوهشی عنوان کرد: می‌توان با کاهش هزینه‌ها در هفته پژوهش کار خوبی را ارائه کرد و این به هزینه زیادی نیاز ندارد.

وی عنوان کرد: راه‌اندازی نمایشگاه مجازی و برپایی نمایشگاه‌های غنی در هفته پژوهش کار شایسته‌ای است و با تجربه‌ای که مسئولان استانی از برگزاری برنامه‌های هفته پژوهش در سال‌های گذشته دارند می‌توان برنامه‌های خوبی برگزار کرد./مهر

آدرس کوتاه :