جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

پروژه تهیه بسته‌های سرمایه گذاری در استان قم اجرایی می‌شود. - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

پروژه تهیه بسته‌های سرمایه گذاری در استان قم اجرایی می‌شود.


مدیرکل اقتصادی استانداری قم با بیان اینکه پروژه تهیه بسته‌های سرمایه گذاری در استان با همکاری شرکت پارسیان فردا در حال اجراست، گفت: تدوین 30 طرح امکان سنجی اقتصادی در این پروژه از جمله برنامه‌هایی است که صورت گرفته است.

مدیرکل اقتصادی استانداری قم:

 مجید آوری فرد ، در دومین جلسه کارگروه اقتصادی که در تالار امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد، با اشاره به اینکه همواره از سال 83 تا 93 نرخ بیکاری استان قم از کشور پایین بوده است، اظهار داشت: یکی از شاخص‌های موثر در بیکاری نرخ مشارکت اقتصادی است که همیشه در استان قم نرخ مشارکت اقتصادی از میانگین کشوری پایین‌تر بوده است.

مدیر کل امور اقتصادی استانداری قم با بیان اینکه نرخ کمتر بیکاری در استان قم نشان از ایجاد اشتغال بیشتر نیست، افزود: این درصد بیشتر نشان از این است که جمعیت فعال در استان قم کمتر بوده است.

وی با تاکید براینکه سهم اشتغال در کشاوری در 10 سال گذشته 6 درصد بوده است، خاطرنشان کرد: سهم اشتغال قم در بخش صنعت 42 درصد بوده است.

آوری فرد با اشاره به اینکه تا سال 86 تورم استان قم کمتر ازمیانگین کشور بوده است، تصریح کرد: این وضعیت از سال 86 به بعد تغییر کرده و نمودار تورم بالا‌تر از قیمت‌های کشور است و از یک استان ارزان به استان گران تغییر یافته است.

مدیر کل امور اقتصادی استانداری قم با بیان اینکه این تورم حاصل ترکیب کالای‌های مختلف است، تصریح کرد: بیشترین رشد تورم در استان قم مسکن و سوخت است و مسکن با 28 درصد این کالا‌ها تورم را افزایش داده است.

وی با تاکید بر اینکه قم چهارمین استان در رقم تورم مسکن است، خاطرنشان کرد: نمودار تورم استان قم از سال 86 به بعد از نمودار میانگین تورم کشوری بالا‌تر رفته است.

آوری فرد با بیان اینکه باید اطلاعات ادارات کل را در هر فصل به صورت دوره‌ای داشته باشیم، تاکید کرد: دستگاه‌ها طبق نظر خود گزارش می‌دهند در صورتی که باید طبق فرمت مشترکی باشد که بتوان ارزیابی درستی از آن داشت.

مدیرکل امور اقتصادی استانداری قم با اشاره به اینکه استان قم در بحث زیرساخت‌ها در کشور رتبه 22 راکسب کرده است، تصریح کرد: باید بررسی شود که چرا در این زمینه در این حد تنزل رتبه داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه پروژه تهیه بسته‌های سرمایه‌گذاری در استان قم با همکاری شرکت پارسیان فردا در حال اجراست، خاطرنشان کرد: تدوین 30 طرح امکان سنجی اقتصادی در این پروژه از جمله برنامه‌هایی است که صورت گرفته است.

آوری فرد با اشاره به اینکه دستگاه‌های صنعت معدن تجارت، راه و شهرسازی، جهاد کشاوزی و ورزش و جوانان از جمله دستگاهایی است که در این طرح همکاری کرده‌اند، تصریح کرد: دستگاه‌ها نیز باید نظرات و پیشنهادات خود را درباره این طرح بدهند و به محض ارائه در برنامه کار خود قرار دهند و برای اجرای آن وقت را تلف نکنند./تسنیم

آدرس کوتاه :