جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

پلمب 50 واحد اسکان غیرمجاز مسافر در قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

پلمب 50 واحد اسکان غیرمجاز مسافر در قم


سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم از معرفی و گزارش 50 واحد اسکان غیرمجاز مسافر برای پلمب به اداره کل اماکن نیروی انتظامی استان خبر داد.

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی قم خبر داد

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم، سید مهدی اشکوری با اشاره به اینکه مکان‌های اسکان غیرمجاز مسافر در استان به صورت قارچ‌گونه در حال رشد است، گفت: با بررسی و پیگیری کارشناسان این اداره کل و گزارش‌های مردمی توانسته‌ایم این تعداد مکان اسکان غیر مجاز را شناسایی و برای پلمب به اداره کل اماکن نیروی انتظامی گزارش کنیم.

وی افزود: طی بازدید کارشناسان، مشخص شد این واحدهای غیرمجاز بدون پروانه بهره‌برداری مشغول به فعالیت هستند که استانداردهای لازم خدماتی و بهداشتی را رعایت نمی‌کنند.

وی با اشاره به اینکه اماکن اقامتی مسافران باید زیر نظر اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم ساماندهی شود، گفت: این اداره کل با هدف تشویق سرمایه گذاران بخش خصوصی برای توسعه استان در ارائه خدمات اقامتی، گردشگری و رفاهی به زائران فعالیت می‌کند.

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم بیان کرد: این معاونت در حمایت از بخش خصوصی در صورت مشاهده اماکن غیر مجاز اقدام به پلمب این اماکن خواهد کرد تا مسافران در استان قم ضمن دریافت خدمات اقامتی و رفاهی در امنیت و آسایش باشند.

وی با بیان اینکه در استان قم بیش از 400 مکان تاسیسات گردشگری از مسافران پذیرایی می‌کنند، گفت: از این تعداد 51 واحد هتل و هتل آپارتمان، 54 واحد مهمان‌پذیر، 90 واحد مجتمع گردشگری بین راهی، 140 خانه مسافر و سایر واحدهای پذیرایی فعال هستند.

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم افزود: این اماکن توسط سه تیم از جمله تیم اقامتی، مجتمع گردشگری و آژانس این اداره کل به صورت هفتگی مورد نظارت و بازرسی قرار می‌گیرند.

وی خاطرنشان کرد: شهروندان و زائران در صورت مشاهده واحدهای اسکان غیرمجاز مسافر و ارائه انتقاد و پیشنهاد و گزارش در خصوص تاسیسات گردشگری می‌توانند با شماره 27-7603426 اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم تماس حاصل کنند. / فارس

آدرس کوتاه :