رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

پوشش کامل امدادی جشن های نیمه شعبان - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

پوشش کامل امدادی جشن های نیمه شعبان


رئیس اورژانس 115 استان قم گفت: با تمهیدات اندیشیده شده و هماهنگی‌های صورت گرفته ‏با استان‌های همجوار، پوشش کاملی از نظر اورژانس و انتقال بیماران در تعطیلات نیمه خرداد ‏در نظر گرفته شده است.‏

رئیس اورژانس 115 قم عنوان کرد

محمدرضا حسنی با اشاره به آمادگی کامل اورژانس 115 قم برای خدمت رسانی به زائران و شهروندان طی روزهای نیمه شعبان و ارتحال امام خمینی(ره) اظهار کرد: امسال برنامه‌ای ویژه و خاص تدوین شده زیرا شرایط ویژه‌ای به دلیل تقارن دو مناسبت نیمه شعبان و 14 و 15 خرداد وجود خواهد داشت و میلیون‌ها نفر زائر به قم مشرف خواهند شد.

وی افزود: پیش‌بینی ما این است که از 12 تا 16 خرداد پذیرای زائران در قم باشیم؛ تعدادی از زائران نیز بیش از یک بار در قم حضور خواهند یافت زیرا برخی از آنها هم در نیمه شعبان به قم مشرف می‌شوند و هم بعد از برگزاری مراسم ارتحال امام راحل به قم می‌آیند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم با بیان اینکه تمام جوانب امر در این زمینه در نظر گرفته شده است گفت: کاروان‌هایی که از استان قم عازم مرقد مطهر امام خمینی(ره) خواهند بود به وسیله 10 دستگاه آمبولانس و کادر مجرب همراهی خواهند شد.

وی ادامه داد: در مسیرهای منتهی از قم به تهران نیز پایگاه‌های اورژانس جاده‌ای تقویت شده‌اند به این ترتیب که در هر پایگاه دو آمبولانس مستقر می‌شوند.

حسنی با اشاره به پیش‌بینی ویژه اورژانس قم در زمینه ترددهای جاده‌ای عنوان کرد: جلسه‌ای به منظور هماهنگی با اورژانس کشور برگزار شد، معاونان و مسئولان ملی به همراه مسئولان اورژانس استان‌های همجوار یعنی تهران، اصفهان، البرز و مرکزی در این جلسات حضور یافتند و مقرر شد در محورهای منتهی به قم پوشش جاده‌ای از سوی استان‌های همجوار تقویت شود و پایگاه‌ها نیز در نزدیکی قم مستقر باشند و علاوه بر این هر یک از آنها یک دستگاه اتوبوس آمبولانس با پوشش 200 نفری برای این ایام در نظر بگیرند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم افزود: مقرر شد از چهار استان کشور با مرکزیت تهران و در صورت اعلام نیاز از سوی قم، اورژانس هوایی اعزام شود.

وی با بیان اینکه حضور زائران فقط در جمکران و جاده‌ها نخواهد بود گفت: به همین دلیل پارکسوارها، بلوار زائر و هسته مرکزی شهر هم مد نظر بوده‌اند و آمبولانس‌های اورژانس در این مکان‌ها مستقر خواهند بود تا در کمترین زمان ممکن به انتقال مصدومان و بیماران به مراکز درمانی اقدام کنند.

حسنی تصریح کرد: علاوه بر این در مسجد مقدس جمکران تمهیدات ویژه‌ای اندیشیده شده و جلسات متعددی با ارگان‌های ذیربط از جمله استانداری، فرمانداری، پلیس راهور و ... برگزار شد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم با اشاره به انجام پیش‌بینی‌های لازم در زمینه تردد در اطراف مسجد مقدس جمکران گفت: پوشش کاملی در این محورها از نظر استقرار آمبولانس‌های 115 در نظر گرفته شده و می‌توان گفت همه مسیرهای دسترسی به جمکران زیر پوشش قرار دارد.

وی ادامه داد: لازم است فرآیندی جامع میان همه بخش‌های درمانی و بهداشتی در مسجد مقدس جمکران تدارک دیده شود که اورژانس قم در این زمینه هم پیش‌بینی لازم را انجام داده و به وسیله تجهیزات موجود به ارائه خدمت خواهد پرداخت.

حسنی با بیان اینکه اعلام آمادگی اورژانس به استان‌های همجوار هم اعلام شده است گفت: این امر در شرایطی که نیاز به کمک باشد می‌تواند در کمترین زمان ممکن خدمات بهداشتی و درمانی را در اختیار مصدومان و بیماران قرار دهد.

آدرس کوتاه :