جهش تولید | جمعه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

پول‌های بلوکه شده صرف سرمایه‌گذاری برای اشتغال جوانان شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

پول‌های بلوکه شده صرف سرمایه‌گذاری برای اشتغال جوانان شود


عضو خبرگان رهبری گفت: در صورت اجرای توافق هسته‌ای و آزادشدن پول‌های بلوکه شده، سعی شود این پول‌ها در راستای اشتغال جوانان سرمایه گذاری شود.

عضو خبرگان رهبری:

 به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت‌الله احمد بهشتی با تأکید بر نیاز به تحول اقتصادی در کشور اظهار کرد: امیدواریم در شرایط فعلی با توجه به آزادشدن پول‌های بلوکه شده ایران، مسئولان و دولتمردان بتوانند از این اعتبارات ملی استفاده درستی در راستای تحول اقتصادی کشور داشته باشند.

وی با بیان اینکه ورود پول به بازار موجب تورم خواهد شد اضافه کرد: باید به شدت مراقب بود که این پول‌ها منجر به تورم نشده و سرمایه گذاری مناسبی در زمینه اشتغال زایی جوانان شود تا ان‌شاءالله به تدریج شاهد رفع مشکل بیکاری در کشور باشیم.

عضو خبرگان رهبری تاکید کرد: امروز در زمینه سرمایه گذاری بخش انرژی گاز و نفت در قیاس با رقبای منطقه‌ای خود، دچار عقب ماندگی هستیم که باید آن را جبران کرد؛ البته نکته‌ای که باید به آن توجه داشت این است که باید پول‌های بلوکه شده در مسیرهایی صرف شود که آینده کشور را درخشان تر کند.

بهشتی در ادامه ضمن تقدیر از تلاش‌های تیم مذاکره کننده هسته‌ای در دفاع از حقوق ملت ایران گفت: این موفقیت در سایه هدایت هوشمندانه و حکیمانه مقام معظم رهبری و وحدت ملی حاصل شده و حقیقتاً تیم هسته‌ای ما تلاش قابل تقدیری داشت و تا آن جا که ممکن بود از حقوق ملت ایران دفاع کرده است.

وی یادآور شد: در این دور از مذاکرات و پس از جمع بندی توافق، سازمان ملل و شورای امنیت، ایران را از فصل هفتم خارج کرده که موفقیت بزرگی به شمار می‌رود که در این زمینه نیز باید از آقای ظریف و همکارانش تقدیر و تشکر کرد.

// فارس

آدرس کوتاه :