رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

پیروزی حزب الله لبنان در نبرد 33روزه، هیمنه اسرائیل را فرو ریخت - صفحه اصلی

 

 

پیروزی حزب الله لبنان در نبرد 33روزه، هیمنه اسرائیل را فرو ریخت

معاون فرهنگی مجمع جهانی اهل بیت(ع)در برنامه گفتگوی خبری ضمن گرامیداشت سالگرد پیروزی حزب الله لبنان در نبرد 33روزه با اسرائیل درباره دلایل بروز این جنگ گفت:تابستان سال 2006 میلادی اسرائیلی ها با اشغال دو منطقه ی مزارع شبعا و کفر شبای لبنان وارد جنگ با نیروهای مقاومت حزب الله لبنان شدند.

 

حجت الاسلام والمسلمین ایمانی مقدم با اشاره به اسارت درآمدن چند افسر اسرائیلی توسط حزب الله لبنان در این جنگ افزود:اسرائیل برای آزادسازی اسرای خود،شروع به بمباران زیر ساخت ها و مناطق حساس و استراتژیک لبنان نمود و این گونه بود که آتش جنگ بین حزب الله لبنان و اسرائیل برافروخته شد.

 

وی عنوان کرد: ارتش اسرائیل طی این جنگ 119سرباز خود را از دست داد و براثر برخورد موشک های لبنان صدها اسرائیلی کشته و تانک میرکاوای اسرائیل،به معنی ماشین خدا،تانکی که دست یافتنی نبود منهدم شد.

 

معاون فرهنگی مجمع جهانی اهل بیت(ع) گفت با اشاره به  اهمیت این نبرد گفت:ارتش اسرائیل معروف به چهارمین ارتش برتر دنیا با پشتیبانی قدرت های برتر در مقابل یک حزب،شکست سنگینی خورد.

 

احمدی، کارشناس ارشد مسائل استراتژیک در ارتباط تلفنی با برنامه گفت:پیروزی حزب الله لبنان نقطه عطفی در مبارزه با اسرائیل بود،ودر واقع برای نخستین بار اسرائیلی ها با سلاح های مدرن و پیشرفته در برابر نیروهای مقاومت شکست خوردند.

 

این عضو هیئت علمی دانشگاه افزود:پس از پیروزی حزب الله در نبرد 33 روزه،نیروهای مقاومت در سوریه و در عراق با عنوان حشدالشعبی شکل گرفت،و بعدها موصل، مقر اصلی تروریست های داعش آزاد و به طور کلی فرهنگ مقاومت در منطقه تکثیر شد.

 

معاون فرهنگی مجمع جهانی اهل بیت(ع)در ادامه گفت:رژیم پوشالی اسرائیل سال 1948 تاسیس شد و اولین کشوری که این رژیم را به رسمیت شناخت انگلیس بود.

 

حجت الاسلام والمسلمین ایمانی مقدم خاطرنشان کرد:دولت پوشالی اسرائیل بر پنج درصد اراضی تاسیس شد و بیست سال بعد کرانه های غربی اردن،نوار غزه از فلسطین،صحرای سینا از مصر و بلندی جولان از سوریه را ادعای مالکیت کرد.

 

وی بیان کرد:شکیل گیری جنبش حماس در فلسطین الگویی از انقلاب اسلامی ایران بود همانطور که پیروزی حزب الله در لبنان نقطه عطفی برای شکل گیری جریان های مقاومت از جمله انصارالله یمن بود.

 

احمدی، کارشناس ارشد مسائل استراتژیک هم کشورهای عربی منطقه را دست نشانده استعمار پیر انگلیس و حاصل فروپاشی امپراطوری عثمانی عنوان کرد و افزود:اسرائیل آلت دست انگلیس و آمریکا است در حالی که این دو دولت همکاری با اسرائیل را پنهان می کردند،یکی از دستاوردهای بزرگ حزب الله لبنان آشکارسازی ماهیت آمریکا و انگلیس بود.

 

معاون فرهنگی مجمع جهانی اهل بیت(ع) در پایان برنامه گفتگوی خبری با بیان این که درسال 61 ،از سپاه انقلاب اسلامی ایران به لبنان نیرو اعزام شد تا از تجربه ی پیروزی انقلاب اسلامی الگو برداری شود گفت:هرگاه ملت های مسلمان با اتحاد و مقاومت در برابر دشمن ایستادگی کردند،قدرتمند در صحنه حضور داشتند وزمانی که در برابر ابر قدرت ها موضع انفعالی در پیش گرفتند شکست خوردند و تسلیم شدند. 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.