جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

پیشکسوتان صنعت چاپ قم تجلیل می‌شوند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

پیشکسوتان صنعت چاپ قم تجلیل می‌شوند


معاون فرهنگی هنری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: برگزیدگان و پیشکسوتان صنعت چاپ قم 28 شهریور ماه جاری تجلیل خواهند شد.

28 شهریور ماه

حجت‌الاسلام علی اسماعیلیان با اشاره به برگزاری مراسم سالروز صنعت چاپ در قم گفت: با توجه به برگزاری مراسم سالگرد صنعت چاپ در تهران، اداره‌کل ارشاد قم به منظور دعوت از شخصیت‌های کشوری برای حضور در مراسم تجلیل در تاریخ 28 شهریور ماه این مراسم را برگزار می‌کند.

وی با اعلام اینکه این برنامه با همکاری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم و اتحادیه چاپخانه‌داران برگزار می‌شود، افزود: در این مراسم از برگزیدگان صنعت چاپ و پیشکسوتان این عرصه تجلیل به عمل می‌آید.

معاون فرهنگی هنری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم با اشاره به فراخوان مقاله میان فعالان صنعت چاپ اظهار کرد: در تاریخ هشتم مهر ماه سال 93 به تمام واحدهای زیر پوشش صنعت چاپ اعلام فراخوان صورت گرفت.

اسماعیلیان اعلام کرد: در این مدت 73 واحد مرتبط با صنعت چاپ، 333 اثر خود را برای شرکت در همایش ارائه کردند.

وی اضافه کرد: واحدهای شرکت‌کننده در این همایش شامل چاپخانه‌ها، صحافی‌ها، لیتوگرافی‌ها و کانون‌های تبلیغاتی هستند.

معاون فرهنگی هنری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: 25 واحد در بخش چاپ، 12 واحد در بخش صحافی جلد سخت، 16 واحد در بخش صحافی جلد نرم، هفت واحد در بخش لیتوگرافی، 6 واحد در بخش کانون تبلیغاتی، سه واحد در بخش صحافی تک جلدی و چهار واحد در بخش مدیریت پروژه در این فراخوان شرکت کردند.

اسماعیلیان ادامه داد: بخش چاپ با 150 اثر، صحافی‌های جلد سخت، نرم و تک جلدی هر کدام به ترتیب با 36، 65 و 15 اثر، لیتوگرافی با 25 اثر، کانون تبلیغاتی با 32 اثر و مدیریت پروژه با 10 اثر در این همایش شرکت کردند.

وی با اشاره به آثار برگزیده هر بخش بیان کرد: پس از داوری آثار توسط هیئت داوران 17 اثر حائز رتبه برتر و شایسته تقدیر شناخته شدند.

وی در تشریح جزئیات این موضوع ابراز کرد: بر این اساس، هفت اثر در بخش چاپ، دو اثر در بخش صحافی جلد سخت، سه اثر در بخش صحافی جلد نرم، یک اثر در بخش صحافی تک جلدی، یک اثر در بخش لیتوگرافی، دو اثر در بخش کانون تبلیغاتی و یک اثر در بخش مدیریت پروژه انتخاب شدند.

معاون فرهنگی هنری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم با اشاره به برگزاری مراسم سالگرد صنعت چاپ در تهران گفت: اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم به منظور دعوت از شخصیت‌های کشوری ناگزیر شد تا مراسم سالگرد را با چند روز تأخیر برگزار کند.

* تجلیل از پیشکسوتان و کارگران نمونه صنعت چاپ

اسماعیلیان با بیان اینکه در این مراسم از سه پیشکسوت صنعت چاپ نیز تجلیل به عمل می‌آید، افزود: در این مراسم همچنین از یک کارگر نمونه در عرصه‌های مختلف صنعت چاپ نیز تجلیل خواهد شد.

وی وضعیت چاپ و نشر استان قم در سطح کشور را بسیار مطلوب عنوان کرد و گفت: استان قم توانمندی‌های بسیار زیادی در صنعت چاپ و نشر دارد.

معاون فرهنگی هنری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم تصریح کرد: با توجه به وجود متخصصان ماهر و توانمند در این عرصه قم ظرفیت تبدیل شدن به قطب صنعت چاپ را دارد.

گفتنی است، مراسم تجلیل از برگزیدگان صنعت چاپ 28 شهریورماه در پردیس سینمایی ونوس برگزار می‌شود.

آدرس کوتاه :