سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

پیوستن بیش از 3800 نفر از جوانان هلال احمر قم به بانک اطلاعات اهداء عضو - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

پیوستن بیش از 3800 نفر از جوانان هلال احمر قم به بانک اطلاعات اهداء عضو


معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر قم گفت: در راستای گسترش فرهنگ نوع دوستی و نهادینه کردن احیای زندگی در میان جوانان و نوجوانان بیش از 4 هزار نفر از جوانان هلال احمر قم به عضویت بانک اهداء عضو در آمده‌اند.

به همت معاونت امور جوانان در 2 سال اخیر صورت گرفت

به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم، محمد مصباحی از پیوستن بیش از 3هزار و 800 نفر از جوانان هلال احمر قم به بانک اطلاعات اهداء عضو در سال گذشته خبر داد و با اشاره به آغاز دوره جدید اجرای طرح ملی « حیات دوباره» اظهار کرد: هدف از اجرای این طرح توسعه فرهنگ مهرورزی بین جوانان و عموم مردم و همچنین فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در خصوص اهدای عضو و آگاهی خانواده‌ها درباره نحوه اهدای عضو در مواقع لازم است.

وی افزود: پر کردن فرم اهدای عضو به معنای این نیست که پس از مسجل شدن مرگ مغزی بلافاصله اعضای بدن افراد بدون اذن اولیا دم مورد استفاده قرار گیرد، بلکه این امر قطعا از طریق هماهنگی و رضایت کتبی با اعضای خانواده و بستگان آنها صورت می‌گیرد.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم با اشاره به اهمیت امر نجات جان انسان‌ها تصریح کرد: خانواده بسیاری از افرادی که با توجه به حوادث دچار مرگ مغزی شده‌اند و از نظر پزشکی محال است که باز هم بتوانند به حیات حقیقی خود ادامه دهند می‌توانند با اهدای اعضای پیوندی مانند قلب، ریه، کلیه‌ها و کبد به نجات جان انسان های دیگر کمک کنند .

مصباحی گفت: طبق هماهنگی‌های صورت گرفته با واحد بانک اعضاء دانشکده علوم پزشکی برای صدور کارت عضویت، فراخوانی در تمام کانون‌های حوزه جوانان اعم از دانشجویی، طلاب، جوانان با موضوع اجرای مجدد طرح حیات دوباره از طریق شبکه‌های مجازی اطلاع رسانی شد که با استقبال بی نظیری همراه بود.

وی خاطر نشان کرد: نتیجه این فراخوان علاوه بر عضویت نزدیک به دو هزار نفر که تا پایان سال 1393 در طرح شرکت کرده بودند، بالغ بر  یک هزار و 800 نفر نیز در چهار ماهه نخست سال جاری به عضویت بانک اعضاء درآمدند. / فارس

آدرس کوتاه :