جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

پیکر ۶ شهید مدافع حرم در قم تشییع می‌شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

پیکر ۶ شهید مدافع حرم در قم تشییع می‌شود


پیکر پاک ۶ شهید مدافع حرم از لشکر فاطمیون و تیپ زینبیون و یک طلبه بسیجی در قم تشییع می‌شود.

با حضور مردم شهید پرور؛

پیکر پاک ۶ شهید مدافع حرم از لشکر فاطمیون و تیپ زینبیون و یک طلبه شهید بسیجی روز چهارشنبه ۲۶ خرداد در قم تشییع می‌شود.

پیکر این شهدای مدافع حرم پس از آیین ترتیل خوانی عمومی حرم حضرت معصومه(س) که با حضور اقشار مختلف مردم در شبستان امام خمینی(ره) برگزار می شود تشییع خواهد شد.

در این مراسم، پیکر پاک طلبه شهید احمد مکیان اهل آبادان و شهیدان قربان حسنی، حیدر شعبانی و صادق واحدی از لشکر فاطمیون و شهیدان سید اقبال و امجد حسین از تیپ زینبیون از حرم کریمه اهل بیت(س) تا چهار راه شهداء تشییع می‌شود.

پیکر پاک این شهیدان پس از مراسم تشییع و اقامه نماز میت توسط آیت الله سید محمد سعیدی، تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) و امام جمعه قم، در قطعه ۳۱ مدافعان حرم در بهشت معصومه(س) به خاک سپرده خواهد شد.

بسیجی شهید احمد مکیان حافظ ۲۳ جزء از قرآن کریم و طلبه مدرسه علمیه امام رضا(ع) قم بود.

شهید مدافع حرم مکیان اهل آبادان و از رزمندگان لشکر فاطمیون بود و به همین خاطر وصیت کرده در کنار همرزمان افغانستانی خود در قم به خاک سپرده شود.

طلبه شهید احمد مکیان بعد از ۵ روز مجروحیت اول ماه مبارک رمضان در یکی از بیمارستان‌های سوریه به شهادت رسید.

در بخشی از وصیت‌نامه شهید آمده است:‌ از همه شما تقاضا دارم طوری عزاداری نکنید که باعث خوشحالی دشمنان شود، جشن بگیرید تا کوردلان بدانند ما سعادت را در شهادت می‌دانیم. اگر کسی از اهل فامیل و دوستان و آشنایان خدای نکرده گفت "فلانی رفت و ای‌کاش زنده بود و ..." به ایشان بگویید که "احمد جایش خوب است و شما فکری به حال خود بکنید که هنوز جا مانده‌اید".

لازم به ذکر است: مراسم دیگری با عنوان وداع و تشییع پیکر مطهر شهید مکیان سه شنبه ۲۵ خرداد در پردیسان از خیابان اشراق – مجتمع شهید دامغانی تا مسجد حضرت زینب(س) با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین سید صمصام الدین قوامی امام جمعه پردیسان و مداحی هادی خادم الحسینی برگزار می‌شود/مهر

آدرس کوتاه :