جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

چند خبر انتظامی از قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

چند خبر انتظامی از قم


دستگیری دو کیف قاپ سابقه دار، دستگیری 100 تبعه خارجی غیر مجاز و وقوع یک فقره قتل و دستگیری قاتل آن در قم از جمله اخبار انتظامی استان قم است.

اخبار انتظامی؛

فرمانده انتظامی شهرستان قم از دستگیری دو کیف قاپ سابقه دار در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ هادی دیده ور با بیان این مطلب افزود: با اعلام شکایت یکی از شهروندان مبنی بر وقوع کیف قاپی در یکی از خیابان های قم، مراتب در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی اضافه کرد: با بررسی های فنی پلیس، هویت متهمان آشکار شده و ماموران با تشکیل اکیپ هایی در اطراف خیابان مورد نظر، موفق به غافلگیری و دستگیری یکی از آنان شدند.

وی با بیان اینکه با انجام شگردهای پلیسی و اقدامات فنی، همدست وی نیز که متواری بود، دستگیر شد، گفت: با بررسی سوابق متهمان، مشخص شد هر دو نفر دارای سوابق کیف قاپی بوده که پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

دستگیری 100 تبعه خارجی غیر مجاز

جانشین فرماندهی انتظامی قم از دستگیری 100 نفر تبعه خارجی غیر مجاز در این استان خبر داد و اظهار داشت: ماموران پلیس موفق شدند با شناسایی محل اسکان اتباع خارجی غیر مجاز در قم در یک عملیات ضربتی، تعداد 100 نفر از این اتباع را دستگیر کنند.

سرهنگ حمیدرضا اسدی افزود: حضور این افراد به صورت غیر قانونی در کشور می تواند زمینه وقوع جرم توسط آن ها را تقویت کرده و همچنین سطح بهداشت در محل اسکان این افراد، بسیار پایین بوده و این امر می تواند باعث بروز انواع بیماری و انتقال آن به شهروندان شود.

وی در پایان تاکید کرد: شهروندان در صورت آگاهی از محل اسکان اتباع غیر مجاز، مراتب را به پلیس 110 اطلاع دهند.

وقوع یک فقره قتل و دستگیری قاتل آن در قم

رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی قم از وقوع یک فقره قتل و دستگیری قاتل آن در کمتر از 10 روز در قم خبر داد و گفت: با تماس شهروندان مبنی بر وقوع نزاع و چاقو کشی خیابانی، ماموران پلیس به محل اعزام شده و مشخص می شود در این نزاع، یکی از طرفین دعوا از ناحیه گردن، مجروح و به بیمارستان منتقل شده و ضارب نیز متواری شده است.

سرهنگ مهدی قدمی افزود: فرد مجروح بر اثر شدت جراحات وارده بعد از 24 ساعت بر روی تخت بیمارستان جان سپرد و در این راستا پرونده ویژه ای در اداره آگاهی استان تشکیل شد.

وی اظهار داشت: کارآگاهان با انجام اقدامات فنی و شگردهای پلیسی در مدت زمانی کمتر از 10 روز، موفق به شناسایی مخفیگاه متهم شده و در یک عملیات ضربتی، وی را در حال خواب دستگیر کردند.

آدرس کوتاه :