جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

چهار هزار نیروی پلیس امنیت جشن‌های نیمه شعبان قم را تأمین می‌کنند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

چهار هزار نیروی پلیس امنیت جشن‌های نیمه شعبان قم را تأمین می‌کنند


فرمانده انتظامی استان قم با اشاره به حضور میلیونی مردم در مراسم جشن نیمه شعبان، از آماده باش بیش از 4 هزار نیروی پلیس در جهت تامین امنیت این مراسم بزرگ در قم خبر داد.

در آستانه نیمه شعبان؛

سردار کاظم مجتبایی در دیدار مسئولان مسجد مقدس جمکران، با اشاره به وسعت همکاری‌های فرماندهی انتظامی استان قم با تولیت این مسجد مقدس، اظهار داشت: یکی از رویدادهای مهم مذهبی در کشور برگزاری مراسم جشن نیمه شعبان در قم است.

وی با بیان اینکه تمامی دستگاه‌ها در قم بسیج شده‌اند تا میزبانی شایسته برای زائران باشند، گفت: بیش از 2 میلیون نفر از اقصی نقاط دنیا در این مکان مقدس حضور پیدا می‌کنند و امسال نیز با توجه تقارن نیمه شعبان و 14 خرداد سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره)، گستره کار پلیس در عمق و در وسعت بیشتر شده است و پلیس قم چند روز در آمادگی کامل است.

فرمانده انتظامی استان قم تصریح کرد: مدت‌هاست که نیروی انتظامی برنامه ریزی لازم را در این خصوص انجام داده است و بیش از 4 هزار پلیس امنیت مراسم نیمه شعبان در مسجد مقدس جمکران را برعهده دارند.

وی گستره فعالیت‌ها را در بخش‌های انتظامی، عملیاتی، ترافیکی، پشتیبانی و اطلاع رسانی دانست و تأکید کرد: به دلیل افزایش ضریب امنیت و انضباط، 12 پایگاه انتظامی، عملیاتی و تخصصی پلیس‌های اطلاعات، راهور و آگاهی در مسجد جمکران حضور خواهند داشت.

بیشترین هماهنگی را با مسجد جمکران خواهیم داشت

مجتبایی با اشاره به هم افزایی و هم پوشانی بین دستگاه‌های خدماتی استان، گفت: در مراسم جشن نیمه شعبان بیشترین هماهنگی را با مسجد جمکران خواهیم داشت.

وی افزود: گستره مأموریت ما در سال جاری وسیع‌تر خواهد بود و برای چهاردهم و پانزدهم خرداد نیز پیش بینی‌های لازم را انجام داده‌ایم و به منظور اطلاع رسانی دقیق به مردم یک پایگاه اطلاع رسانی قوی ایجاد کرده‌ایم.

فرمانده انتظامی استان قم در ادامه با اشاره به موفقیت عملکرد دستگاه‌های خدمت رسان طی سال گذشته، افزود: اگر در برگزاری این مراسم در سال 93 انضباط و آرامش مردم را شاهد بودیم از عنایات حضرت ولی عصر(عج) است.

در ادامه معاون امور مالی مسجد مقدس جمکران ضمن تقدیر از مجموعه فرماندهی انتظامی استان با بیان اینکه نیروی انتظامی در حوزه‌های امنیتی، انتظامی و اجتماعی سنگ تمام گذاشته است، گفت: پلیس در موقعیت‌های دشوار همیشه پیش قدم بوده و به طور ویژه به اماکن مقدسه توجه دارد و باید از ظرفیت همه نهادها و دستگاه‌های استان نیز در این رویداد بزرگ استفاده شود.

سرهنگ کرم الله حسینی، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان قم نیز در این جلسه تأکید کرد: هر چقدر شهروندان قمی از وسائل نقلیه شخصی کمتر استفاده کنند کیفیت خدمات بالا می رود و شاهد تسهیل در عبور و مرور در این ایام خواهیم بود.

آدرس کوتاه :