رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

کاتاروهای قم به مسابقات جهانی و آسیایی 2015 اعزام می‌شوند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

کاتاروهای قم به مسابقات جهانی و آسیایی 2015 اعزام می‌شوند


کاتاروهای قم با دعوت به اردوی آماده‌سازی تیم ملی کاتا جودو بزرگسالان خود را برای اعزام به رقابت‌های 2015 قهرمانی آسیا و جهان آماده می‌کنند.

با دعوت به تیم ملی کاتا جودو

 آخرین حضور کاتاروهای قم در مسابقات کاتا جودو قهرمانی آسیا با درخشش دو تیم از قم همراه بود و علاقمندان به این رشته در استان قم مجموعا شاهد مدال‌آوری چهار کاتارو از 6 نماینده اعزامی قم در رقابت‌های سال 2014 کاتا آسیا بودند.

کاتاروهای استان قم که هر ساله یک‌پای ثابت مسابقات آسیایی هستند سال گذشته در دو فرم پیکارهای کاتا جودو قهرمانی مردان آسیا با کسب مقام نایب قهرمانی و نشان نقره به کار خود پایان دادند تا روند مدال‌گیری کاتا جودو قم از رقابت‌های قهرمانی قاره کهن استمرار یابد.

این در حالی است که آبان ماه سال گذشته تیم ملی کاتا جودو کشورمان به مسابقات کاتا جودو قهرمانی آسیا اعزام شد در حالی که در ترکیب این تیم 6 کاتاروی استان قم نیز حضور داشتند و برای کسب مدال از کاتا جودو آسیا با حریفان خود از کشورهای مختلف به ویژه ژاپن به عنوان رقیب اصلی‌شان به رقابت پرداختند.

در پائیز سال گذشته بود که بر اساس برنامه‌ریزی کنفدراسیون ‏جودو و کوراش آسیا امسال رقابت‌های کاتا جودو قهرمانی آسیا به میزبانی شهر بانکوک کشور تایلند برگزار شد و نمایندگان قم در فرم‌های «کاتا مه‌نو کاتا» و «جونو کاتا» دو مدال نقره به دست آوردند.

مهدی عظیمی و فخرالدین رضایی کاتاروهای استان قم نماینده تیم ملی کاتا جودو کشورمان در فرم تیم کاتا مه‌نو کاتا  بودند که موفق شدند در نخستین حضور خود در این پیکارها با اختلاف بسیار کم نسبت به رقبای ‍ژاپنی، مدال نقره را به خود اختصاص بدهند.

محمدحسن سالاری و محمدرضا صحرایی دو تن از کاتاروهای قمی و سرشناس‌ترین اعضای تیم ملی نیز که در ترکیب تیم ‏ملی کاتا جودو کشورمان در این رقابت‌ها بودند به مقام نایب قهرمانی جونو کاتا دست یافتند و آنها نیز صاحب نشان نقره شدند اما محمدجواد بشارتی و محسن قاسم‌لو از قم به مقام چهارم بسنده کردند.

با درخشش نمایندگان قم، کاتاروهای اعزامی کشورمان در مجموع موفق شدند برای چهارمین سال متوالی نایب قهرمانی کاتا جودو آسیا را به نام خود ثبت کنند در حالی که ایران با تیم دوم خود در این رقابت‌ها شرکت کرده بود، ژاپن قهرمان شد و کره‌ای‌ها به مدال برنز دست یافتند.

به غیر از رقابت‌های آسیایی که کاتاروهای قم در آن شرکت کردند و به دو مدال دست یافتند، نمایندگان قم در مسابقات کاتا جودو قهرمانی جهان نیز حضور یافتند اما تلاش آنها با مدالی همراه نبود تا کاتاروهای قم امسال عزم خود را برای کسب عنوان از مسابقات جهان جزم کنند.

در شهریور ماه سال گذشته بود که رقابت‌های جهانی کاتا جودو با شرکت 26 تیم از کشورهای مختلف دنیا در مالاگا اسپانیا برگزار شد و از قم محسن قاسم‌لو و محمدجواد بشارتی در فرم ناگه نو کاتا و محمدحسن سالاری و محمدرضا صحرایی در فرم جونوکاتا به رقابت پرداختند.

تیم دوم ایران با ترکیب محسن قاسملو و محمد جواد بشارتی در گروهی که نمایندگان سرشناسی همچون ایتالیا و فرانسه را داشت با شایستگی به عنوان سرگروه راهی فینال شدند و حتی کره نایب قهرمان جهان را هم کنار زد، اما در فینال پای نماینده ما روی تاتامی سر خورد و امتیاز از دست داد و به مقام پنجمی قناعت کرد.

سومین کاتا کشورمان نیز رشته جونوکاتا بود که محمدحسن سالاری و محمدرضا صحرایی، در مرحله گروهی رومانی تیم ششم جهان، اسپانیا نایب قهرمان سال 2013 جهان و کره قدرتمند را داشتند اما نتوانستند به فینال بروند با وجود شایستگی بعد از آلمان، ژاپن و رومانی چهارم شد.

// فارس

آدرس کوتاه :