جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

کاراته‌کای قمی آماده اعزام به رقابت‌های قهرمانی آسیا می‌شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

کاراته‌کای قمی آماده اعزام به رقابت‌های قهرمانی آسیا می‌شود


کاراته‌کای مطرح استان قم با معافیت از حضور در انتخابی تیم ملی کاراته بزرگسالان کشورمان کاندیدای اصلی همراهی تیم ملی در مسابقات قهرمانی آسیا شد.

در سال جاری؛

در حالی که مرداد ماه سال جاری قرار است رقابت‌های کاراته قهرمانی آسیا به میزبانی کشور ژاپن برگزار ‌شود، بر اساس برنامه‌ریزی فدراسیون کاراته و کادر فنی تیم ملی کشورمان برنامه‌های آماده‌سازی این تیم آغاز شده است.

تیم ملی کاراته کشورمان کمتر از چهار ماه دیگر به روی تاتامی خواهد رفت که یکی از قوی‌ترین رقبای این تیم یعنی تیم ملی کاراته ژاپن میزبان آن است و بر همین اساس هدف این است که تیم ملی کاراته با قدرت در این رقابت‌ها حضور یافته و قهرمان سال 2015 آسیا شود.

در واقع رقابت‌های کاراته قهرمانی آسیا با یک سال تاخیر برگزار می‌شود زیرا سال گذشته پیکارهای قهرمانی رده‌های سنی نوجوانان، جوانان و امید زیر 21 سال کاراته آسیا در کشور تایلند به انجام رسید اما مسابقات رده‌‌ سنی بزرگسالان به دلیل در پیش‌ بودن بازی‌های آسیایی 2014 اینچئون کره جنوبی برگزار نشد.

امسال تنها رقابت‌های رده سنی بزرگسالان کاراته قهرمانی آسیا برگزار می‌شود و تیم ملی کاراته کشورمان که همواره از قدرت‌های بلامنازع کاراته قاره کهن بوده در تلاش برای کسب مقامی در خور شأن و جایگاه کاراته ایران برای رویارویی با حریفان آماده می‌شود.

یکی از کاراته‌کاهایی که کاندیدای اعزام به رقابت‌های کاراته قهرمانی بزرگسالان آسیا در سال 2015 محسوب می‌شود امیر مهدی‌زاده است که با کارنامه‌ای درخشان در این رشته ورزشی اکنون از بخت‌های اصلی کسب مدال در این رویداد بزرگ و مهم آسیایی به شمار می‌رود.

مهدی‌زاده بعد از کسب مقام قهرمانی و نشان طلای رقابت‌های جهانی سال 2012 در شهر پاریس فرانسه نام خود را بیش از پیش بر سر زبان‌ها انداخت و در رتبه‌بندی فدراسیون جهانی کاراته از برترین‌های این رشته چند سالی است که یکی از بهترین‌های وزن منهای 60 کیلوگرم محسوب می‌شود.

ستاره کاراته استان قم سال گذشته در بازی‌های آسیایی اینچئون کره جنوبی به مقام قهرمانی و نشان طلا دست یافت تا یکی از طلایی‌های کاروان ایران لقب بگیرد، ضمن اینکه بلافاصله بعد از این بازی‌ها به مسابقات قهرمانی جهان در برمن آلمان اعزام شد و آنجا نیز با کسب مقام سوم و نشان برنز از میدان خارج شد.

حالا مهدی‌زاده که عضو تیم کاراته آذرخودرو نوین قم صدرنشین فعلی مسابقات سوپر لیگ کاراته مردان باشگاه‌‌های کشور است به واسطه کسب این موفقیت‌ها از حضور در انتخابی تیم ملی معاف شده در حالی که از سوی کادر فنی تیم ملی تمامی ملی‌پوشان جهانی و آسیایی سال قبل می‌توانند در رقابت‌های انتخابی شرکت نکنند.

به دلیل اینکه در جریان هفته نخست از دور برگشت مسابقات سوپر لیگ کاراته مردان باشگاه‌های کشور برخی ملی‌پوشان سال قبل به دلیل خراب بودن تاتامی‌ها در هنگام مبارزه دچار مصدومیت شدند، کادر فنی تیم ملی تصمیم گرفت این نفرات از شرکت در انتخابی تیم ملی معاف شوند و تنها مبارزه سایر نفرات طبق برنامه انجام شود.

آدرس کوتاه :