جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

کاراته‌کای قم به مسابقات آسیایی ژاپن اعزام می‌شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

کاراته‌کای قم به مسابقات آسیایی ژاپن اعزام می‌شود


کاراته‌کای مطرح استان قم در تلاش برای کسب مدال طلای مسابقات کاراته قهرمانی آسیا در سال 2015 تمرینات خود را با تیم ملی کشورمان آغاز کرد.

مهدیزاده عنوان کرد؛

با دعوتی که از سوی کادر فنی تیم ملی کاراته رده سنی بزرگسالان کشورمان برای حضور بهترین‌های حال حاضر کاراته ایران در اردوی این تیم صورت گرفت تنها نام امیر مهدی‌زاده در بین نفرات ملی‌پوش به نمایندگی از استان قم به چشم می‌خورد.

این در حالی است که مهدی‌زاده در حال حاضر به عنوان عضو تیم کاراته آذرخودرو نوین استان قم مدعی کسب عنوان قهرمانی رقابت‌های سوپر لیگ کاراته باشگاه‌های کشور است و در مسابقات هفته نخست دور برگشت که چند روز قبل به انجام رسید در حضور کادر فنی تیم ملی تمام حریفان خود را شکست داد.

مهدی‌زاده برای تمام اهالی کاراته در کشورمان چهره‌ای کاملا شناخته شده است زیرا کسب مدال طلا و مقام قهرمانی رقابت‌های جهانی سال 2012 در شهر پاریس فرانسه و همچنین مقام سوم و نشان برنز پیکارهای قهرمانی جهان در سال 2014 مهمترین افتخارات وی به شمار می‌رود.

ستاره کاراته استان قم سال گذشته یک افتخار دیگر نیز به افتخارات خود افزود زیرا در کاروان اعزامی کشورمان به رقابت‌های کاراته بازی‌های آسیایی 2014 اینچئون کره جنوبی در رشته کاراته توانست مدال طلا و مقام قهرمانی وزن منهای 60 کیلوگرم را از آن خود کند.

مهدی‌زاده هم اکنون در اوج آمادگی به سر می‌برد و تنها مدال طلای رقابت‌های کاراته قهرمانی آسیا را در ویترین افتخارات خود کم‌ دارد، به همین خاطر با انگیزه بسیار بالا در اردوی آماده‌سازی تیم ملی ایران حضور می‌یابد تا یکی از نفرات اعزامی به این رویداد مهم سال 2015 کاراته باشد.

این در حالی است که مهدی‌زاده در کنار دیگر اعضای تیم ملی کاراته رده سنی بزرگسالان کشورمان هم اکنون در اردو به سر می‌برد و در وزن منهای 60 کیلوگرم همراه با سایر کاراته‌کاهای تیم ملی پنجمین مرحله اردوی آماده‌سازی این تیم را تجربه خواهد کرد.

بر اساس برنامه‌ریزی فدراسیون کاراته، کاراته‌کاهای دعوت شده به تیم ملی بزرگسالان ایران تمرینات آماده سازی به منظور حضور پرقدرت تیم ملی کاراته ایران در مهمترین رویداد آسیای سال 2015 یعنی مسابقات قهرمانی مردان قاره کهن پشت سر می‌گذارند.

در این اردو که تا روز چهارشنبه نهم اردیبهشت ماه در سالن مرکز آموزش شهید کبکانیان تهران ادامه خواهد داشت ملی‌پوشان در اوزان منهای 55، 60، 67، 75،‌84 و به اضافه 84 کیلوگرم زیر نظر کادر فنی تمرینات اختصاصی را برگزار خواهند کرد.

در وزن منهای 60 کیلوگرم امیر مهدی‌زاده در کنار دو رقیب دیگر خود یعنی هامون درفشی‌پور و محمد شهریاری برای به دست آوردن پیراهن تیم ملی کاراته در مسابقات قهرمانی آسیا تلاش می‌کند در حالی که چهاردهمین دوره مسابقات کاراته مردان قهرمانی آسیا روزهای دوازدهم تا شانزدهم شهریور ماه سال جاری به میزبانی شهر یوکوهامای ژاپن برگزار می‌شود.

آدرس کوتاه :