جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

کارخانه تفکیک زباله در مقصد در قم احداث می‌شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

کارخانه تفکیک زباله در مقصد در قم احداث می‌شود


سرپرست سازمان مدیریت پسماند قم با بیان اینکه در راستای اجرای مدیریت بهینه پسماند، نخستین گام اجرای طرح تفکیک در مبدا است، از راه‌اندازی کارخانه تفکیک در مقصد خبر داد.

میرابراهیمی عنوان کرد؛

سید عبدالله میرابراهیمی از احداث کارخانه تمام اتوماتیک تفکیک در مقصد خبرداد و اظهارداشت: در شهر قم با جمعیتی بیش از یک میلیون نفر، روزانه 650 تن پسماند عادی تولید می‌شود که پسماند خشک ارزشمند به میزان 17 درصد کل پسماند تولیدی است.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند قم افزود: در راستای اجرای مدیریت بهینه پسماند، نخستین گام اجرای طرح تفکیک در مبدا است و راه‌اندازی کارخانه تفکیک در مقصد می‌تواند روش دیگری در زمینه تفکیک و جداسازی پسماندها باشد.

وی بااشاره به اینکه سازمان مدیریت پسماند به‌منظور حمایت از بخش خصوصی مبلغ 2500 میلیارد ریال به عنوان بخشی از سود تسهیلات شرکت مشارکت‌کننده در این بخش را پرداخت کند، افزود: تلاش ما براین است که در سال 94 بخش دیگری از این اعتبارات را برای شهر مقدس قم تخصیص دهیم.

میرابراهیمی با تاکید براینکه سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم، شرایط حضور بخش خصوصی را برای ورود به این عرصه فراهم کرده است، عنوان کرد: با تامین هزینه‌های آب، برق، سوله و زباله قصد دارد تا در زمینه راه‌اندازی خط کارخانه تفکیک زباله در مقصد اقدامات لازم را انجام دهد.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند قم خاطرنشان کرد: کارخانه تفکیک زباله در مقصد کارخانه تمام اتوماتیک و تحت لیسانس شرکت WRM آلمان، سازنده ماشین آلات حرفه‌ای است.

وی با بیان اینکه ظرفیت جداسازی کارخانه تفکیک زباله در مقصد  600 تا 800 تن پسماند است، هزینه نصب، راه‌اندازی، ساخت و طراحی این کارخانه 8 میلیارد تومان عنوان کرد.

آدرس کوتاه :