جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

کارگاه پوستر «نقش بهشت» در حرم حضرت معصومه(س) برگزار می‌شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

کارگاه پوستر «نقش بهشت» در حرم حضرت معصومه(س) برگزار می‌شود


دبیر اجرایی کارگاه پوستر نقش بهشت از برگزاری این کارگاه با حضور بیش از ۵۰ هنرمند و طراح به مدت ۳ روز در حرم مطهر حضرت معصومه(س) خبر داد.

با حضور بیش از ۵۰ طراح؛

 سید مهدی حسینی در نشست خبری کارگاه پوستر نقش بهشت که در حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار شد، در سخنانی اظهار داشت: از سه هفته گذشته مقدمات برگزاری این کارگاه آغاز شد و هفت جلسه هماهنگی با حضور نمایندگانی از سازمان فرهنگی هنری شهرداری قم، آستان مقدس حرم حضرت معصومه(س) و کانون هنر شیعی برگزار شد تا این کارگاه به بهترین نحو برگزار شد.

وی با بیان اینکه هنرمندانی از ۸ شهر کشور برای حضور در این کارگاه دعوت شدند، گفت: از بین ۴۰۰ طرح و هنرمند کشوری که رزومه‌های خود را ارسال کردند ۵۱ نفر از شهرهای تهران، مشهد، کرج، زاهدان، شیراز، قم و بروجرد دعوت شدند.

دبیر اجرایی کارکاه پوستر نقش بهشت ادامه داد: در این کارگاه ۸ نفر از اساتید برجسته ملی و استانی در حوزه‌های مختلف گرافیک، مینیاتور، عکاسی و خط حضور دارند.

وی همچنین ابراز داشت: تیمی جهت تهیه محتوا اشعار و ادبیات پوسترها تشکیل شده که هنرمندان را در این زمینه یاری می‌دهند.

حسینی ابراز امیدواری کرد: پوسترهای تهیه شده در این کارگاه در محیط‌های شهری و در نگارخانه به اکران عمومی درخواهد آمد.

وی بیان داشت: طراحان در روز اول کارگاه از نقاط مختلف حرم مطهر عکاسی خواهند کرد تا از این ارائه‌های معماری در طراحی پوسترها استفاده کنند.

دبیر اجرایی کارگاه پوستر نقش بهشت، گفت: امیدواریم آرشیو خوبی از عکس‌ها حرم مطهر در این کارگاه توسط هنرمندان و عکاسان تهیه و در اختیار سایر هنرمندان قرار گیرد./مهر

آدرس کوتاه :