رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

کارگران ساختمانی کشور ارتقای مهارت می‌یابند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی کشور از برگزاری دوره‌های آموزشی برای کارگران ساختمانی به‌منظور ارتقای مهارت فنی آنان خبر داد.

رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی کشور:

به نقل از روابط عمومی اداره کل تامین اجتماعی قم، اکبر شوکت در جلسه مشترک بررسی مشکلات بیمه کارگران ساختمانی در محل سالن جلسات اداره کل تامین اجتماعی قم با اعلام این خبر افزود: تفاهم نامه‌ای با اداره کل فنی و حرفه‌ای قم امضاء شده و قرار است طی دوره‌های آموزشی فنی، تمام کارگران ساختمانی استان ارتقاء مهارت داشته باشند.

 

وی تصریح کرد: استان قم، پایلوت اجرای طرح ارتقای مهارت فنی کارگران ساختمانی است و در برنامه تنظیم شده، تمام کارگران ساختمانی کشور ارتقای مهارت می‌یابند.

رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی کشور اظهار کرد: با ارتقای مهارت، درجه مهارت کارگران ساختمانی افزایش یافته و کارگران ساختمانی مطابق با درجه مهارت خود بیمه پردازی خواهند کرد.

این فعال کارگری از همکاری مطلوب سازمان تامین اجتماعی در بیمه کردن کارگران ساختمانی تشکر کرد و گفت: اداره کل تامین اجتماعی قم بالاترین میزان تعامل با انجمن صنفی کارگران ساختمانی را در کشور دارد و برنامه‌های این اداره کل در برقراری ارتباط و تعامل می‌تواند الگویی برای سایر استان‌ها باشد.

مجتبی موسوی مدیرکل تامین اجتماعی قم هم در این جلسه گفت: تاکنون 13 هزار و 586 کارگر ساختمانی در استان قم بیمه شده‌اند و بر اساس سهمیه‌های اختصاص یافته، بیمه کارگران ساختمانی در قم با روند منطقی و مطلوب ادامه دارد. / فارس

 

آدرس کوتاه :