جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

کار و فعالیت تحقق اقتصاد مقاومتی را میسر می‌کند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

کار و فعالیت تحقق اقتصاد مقاومتی را میسر می‌کند


مفسر قرآن کریم با تاکید بر اهمیت کار در زمینه ترویج اقتصاد مقاومتی گفت: کار و فعالیت عزت نفس افراد را حفظ کرده و سبب می‌شود که روند اقتصاد مقاومتی پیشرفت مناسبی داشته باشد و آسان‌تر پیش رود.

جواد

آیت‌الله عبدالله جوادی‌آملی در دیدار وزیر تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: باید از فرصت‌ها و ظرفیت‌های موجود در کشور استفاده شود تا با تولید ثروت، رونق کسب و کار به وجود آید.

وی خاطرنشان کرد: باید با بهره‌گیری از ظرفیت‌ها به گونه‌ای حرکت کنیم که مردم تنها وابسته به یارانه نباشند تا محرومیت در جامعه به وجود نیاید.

این مفسر قرآن کریم با بیان اینکه با برنامه‌ریزی درست می‌توان در بخش‌ها و حوزه‌های مختلف داخل کشور ثروت ایجاد کنیم، گفت: نباید در این زمینه کوتاهی انجام شود، در این صورت در پیشگاه خداوند باید پاسخگو باشیم.

وی به گرانی‌های موجود در بازار اشاره کرد و افزود: گرانی‌ها بر زندگی مردم تاثیر گذاشته و فشار فراوانی بر آنها وارد می‌کند که خطراتی برای دین آنها دارد.

آیت‌الله جوادی‌آملی خاطرنشان کرد: مردم باید بر اساس کار و فعالیت خود امورات خود را بگذرانند و پشتوانه خود را کار قرار دهند، در این زمینه باید کرامت افراد حفظ شود و اینگونه نباشد که برای اداره مردم از ابزار یارانه و کمیته امداد استفاده شود.

وی با تاکید بر اهمیت کار در زمینه ترویج اقتصاد مقاومتی گفت: کار و فعالیت عزت نفس افراد را حفظ کرده و سبب می‌شود که روند اقتصاد مقاومتی پیشرفت مناسبی داشته باشد و آسان‌تر پیش رود.

این مفسر قرآن کریم خاطرنشان کرد: امروز آمریکا خود را ابرقدرت دنیا می‌داند، قدرت خود را چنین نشان می‌دهد که میلیون‌ها انسان را می‌کشد.

وی عنوان کرد: مسئولان برای حل مشکلات باید با برنامه‌ریزی صحیح پیش روند و در این مسیر از نیت خالص و کمک خدا غافل نشوند.

آیت‌الله جوادی آملی در ادامه یادآور شد: مرگ پایان زندگی انسان‌ها نیست، بلکه آنچه در زندگی دنیوی انجام داده، در آخرت از آن بهره‌مند می‌شود.

وی با اشاره به مسئله بیکاری و اختلاس گفت: کشور دارای منابع عظیمی است که از جمله آنها می‌توان به کوه‌ها و صحراها و معادن دیگر اشاره کرد که باید با به کارگیری افراد، این منابع را شکوفا کرده تا از آن بهره‌مند شویم و مجبور نباشیم از کشورهای دیگر موادی را وارد کنیم.

آدرس کوتاه :