رونق تولید ملی | جمعه، ۲۸ تیر ۱۳۹۸

کافه تئاتر - رادیو قم

 

 

معرفی برنامه های رادیو قم

کافه تئاتر

  • تهیه کننده: آقای صباغ زاده
  • سردبیر و اجرا: سید محمد حسینی
  • گزارشگر: محمد حاجی بابایی

برنامه «کافه تئاتر» ویژه فعالیت های هنری و نمایشی استان قم می باشد که از صدای مرکز قم پخش می شود.

این برنامه سعی دارد با  معرفی هنر نمایش در تمام شیوه های اجرایی از جمله تئاتر صحنه ـ تئاتر خیابانی ـ تئاتر عروسکی ـ تئاتر رادیویی ـ بخصوص احیا تعزیه به عنوان آئین سنتی و مذهبی به مردم استان قم و به خصوص خانواده ها این هنر را  به عنوان هنری غنی  فرهنگ ساز و بسیار مفرح مطرح سازد که میتواند اوقات آنها را پر کند.

بررسی مشکلات تئاتر استان قم از طریح مصاحبه و تحلیل شرایط و همچنین رفع مشکلات هنرمندان از دیگر اهداف این برنامه است.

از بخش های ویژه این برنامه معرفی هنرمندان  و نخبه های هنری تئاتر استان است که میتواند تاثیر مهمی در رشد تئاتر استان داشته باشد.

اخبار هفتگی، تئاترهای در حال نمایش، اخبار موفقیت ها و جوایز کسب شده و... بخش های مختلف این برنامه می باشند.

  • این برنامه پنجشنبه ها ساعت 19 و جمعه ها ساعت از رادیو قم پخش می شود.
 
95/08/25 بخش اول 95/08/18 بخش دوم  
     
     

 

سال تولید: 1394
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (6 آرا)
The average rating is 4.833333333333333 stars out of 5.


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
باسلام ممنون از برنامه شما، من خیلی به هنر و تئاتر... فاطمه محمدی ۱۳۹۴/۱۰/۲۶ ۱۰:۱۲
سلام. من به عنوان یک تئاتری همه برنامه هاتون رو... مستعار مستعاری ۱۳۹۴/۱۲/۱۹ ۱۳:۵۵

مستعار مستعاری
سلام. من به عنوان یک تئاتری همه برنامه هاتون رو گوش کردم. اگر هدف از این تولید و پخش این برنامه رو پیشرفت یا گشایشی در امور تئاتر قم بدونیم، این برنامه کمترین میزان اثرگذاری و گره گشایی رو داشته. به نظرتون در این شش قسمتی که پخش شده چه اتفاق یا گرهی از کار تئاتریا باز کرده؟ کدوم مشکل رو مطرح کرده و براش راه حل گذاشته؟ اساس این برنامه باید چالشی بودن و استفاده از همه عناصر تئاتر قم باشه. این که این برنامه کلا یکسو و از طرف طیف خاصی که همه با هم هم گروه هستند (از کارشناس و مجری گرفته تا سخنگوی انجمن نمایش و رئیس انجمن که همه و همه با هم همفکر هستند و هم رأی و همسر)، چه چالشی خواهد بود و چه سودی عاید تئاتر خواهد کرد. من پیشنهاد می کنم حتما از همه عناصر تئاتری قم و کسانی که مستقیما دخیل و درگیر تئاتر هستند نیز به نحوی نظرخواهی و استفاده بشه تا از این حالت یکسویه و جانب دارانه خارج بشه. مضاف بر این که من خاطرم هست که هدف از این برنامه این بود که به مشکلات هنرمندان رسیدگی بشه، نه این که مدیران رو بیارن که اونا بتونن از عملکردهاشون تو این برنامه دفاع کنن.... امیدوارم که رفته رفته این برنامه بتونه قدم مثبتی در پیشرفت تئاتر بگذاره... ممنون از زحمات دست اندرکاران این برنامه

پاسخ کافه تئاتر:

از نظر صمیمانه و دلسوزانه ی شما مخاطب تئاتری گرامی سپاسگزاریم و سعی خواهیم کرد برنامه را طوری جهت دهی کنیم که چنین سوءتفاهماتی برای شما و احیانا دیگر عزیزان پیش نیاید.اما به جد میگوییم و اعتقاد داریم که باید طیف های مختلف با نظرگاههای مختلف در این برنامه به بیان نظرات خود بپردازند و تاکنون نیز سعی مان برهمین بوده است.قاعدتا برای پیشرفت تئاتر در قم ابتدا میبایست به نقاط قوت و ضعف خود واقف شویم ، نقد کنیم و پاسخ کسانی را هم بشنویم که مورد نقد قرار گرفته اند ، که اگر جز این باشد ، بر مسیر عدالت نرفته ایم.پس اگر مسئولی دعوت شده ، برای همین پاسخگویی بوده است . همانطور که هنرمند منتقد ایشان هم ، حرفهای خودرا زده و مخاطب را به قضاوت نهایی دعوت کرده ایم . با این حال خوشحال خواهیم شد اگر به عنوان یک تئاتری و دوستدار تئاتر در قم ، زحمت کشیده ، پیشنهادات خود را در زمینه ی معرفی کارشناس ، مجری و حتی سخنگوی انجمن نمایش و همچنین مهمانهای دیگری که مسئول نباشند و از عملکردشان در این برنامه دفاع هم نکنند و هم گروه و همسر هم نباشند ، مطرح فرمایید تا از ایشان در برنامه ای که متعلق به خود شماست استفاده کنیم.ما هم امیدواریم با کمک شما عزیزان رفته رفته این برنامه بتواند قدم مثبتی در پیشرفت تئاتر این استان بردارد.باز هم از نظر و انتقاد شما ممنونیم و در جهت رفع معایب احتمالی خواهیم کوشید.
ارادتمند : کافه تئاتر.
+3 (3 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۱۲/۱۹ ۱۳:۵۵
فاطمه محمدی
باسلام ممنون از برنامه شما، من خیلی به هنر و تئاتر علاقه دارم و این باعث میشه برنامتون رو گوش بدم.
+4 (4 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۱۰/۲۶ ۱۰:۱۲