سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

کتاب «اجبار به بدعت» منتشر شد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

کتاب «اجبار به بدعت» منتشر شد


مدیر تدوین و چاپ انتشارات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) از انتشار کتاب «اجبار به بدعت» خبر داد.

روحانی خبر داد؛

محمد روحانی با اشاره به کتاب اجبار به بدعت اظهار کرد: نویسنده این اثر پیتر برگر و ترجمه و نقد آن از سوی فرهام فربد والا صورت گرفته است.

وی افزود: مترجم در مقدمه درباره چیستی و تعریف دین از نظر وی و دین و نظریه زیست جهان مطالبی را مطرح کرده و روش پدیدار شناختی برگر در ادامه کتاب مشخص شده است.

مدیر تدوین و چاپ انتشارات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) عنوان کرد: مدرنیته عامل جهانی‌سازی بدعت، دین،‌ تجربه،‌ سنت و تفکر، امکان استنتاجی بازگشت به سنت،‌ امکان تقلیل‌گرا و مدرن‌سازی سنت از فصول مهم این کتاب است.

وی با اشاره به جلد دوم کتاب اجبار به بدعت گفت: در فصلی از جلد دوم این کتاب امکان استقرایی از سنت تا تجربه بحث می‌شود و در انتهای کتاب نقد و بررسی صورت می‌گیرد.

روحانی با بیان اینکه این کتاب در موضوع الهیات،‌ تجربه دینی، دین و جامعه‌شناسی و ادیان تالیف شده است، یادآور شد: این جامعه‌شناس و نظریه‌پرداز مشهور، طی مسافرت‌های خود با واقعیت‌های دینی زیادی در جهان مواجه شد و این واقعیت‌ها به تحول بنیادین در تفکر دینی او منجر شد، بنا بر این در کتاب بی‌نظیرش در صدد عرضه رویکردی روشن و بدیع نسبت به تفکر دینی است که در شرایط مدرن بسیار سودمند است.

کتاب «اجبار به بدعت» از سوی پیتر برگر تالیف شده و فرهام فربد والا به ترجمه آن پرداخته و اکنون به همت نشر ادیان وابسته به دانشگاه ادیان و مذاهب با شمارگان هزار عدد و قیمت 28 هزار تومان در قالب دو جلد منتشر شده است.

آدرس کوتاه :