جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

کتاب «آشنایی با اصول و فنون مشاوره» منتشر شد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

کتاب «آشنایی با اصول و فنون مشاوره» منتشر شد


مدیر تدوین و چاپ انتشارات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) از انتشار چاپ ششم کتاب «آشنایی با اصول و فنون مشاوره» با زیر عنوان چکیده و ضمیمه‌ها خبر داد.

روحانی عنوان کرد؛

مدیر تدوین و چاپ انتشارات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) از انتشار چاپ ششم کتاب «آشنایی با اصول و فنون مشاوره» با زیر عنوان چکیده و ضمیمه‌ها خبر داد.

محمد روحانی با اشاره به کتاب «آشنایی با اصول و فنون مشاوره با زیر عنوان چکیده و ضمیمه‌ها» اظهار کرد: این کتاب اثری از حجت‌الاسلام والمسلمین احمد رهنمایی بوده که شامل درس‌های مختلفی است.

وی ادامه داد: کتاب «آشنایی با اصول و فنون مشاوره» شامل 10 درس است که درس نخست این کتاب چیستی مشاوره، فرآیندی بودن مشاوره و مفهوم‌شناسی آن را طرح می‌کند.

مدیر تدوین و چاپ انتشارات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) تصریح کرد: درس دوم اصول ارتباطات مشاوره‌ای نام دارد که رابطه حرفه‌ای بین مشاور و مراجع را بحث می‌کند، درس سوم دارای عنوان اصول ارتباط مشاوره‌ای 2 بوده که ساختار ارتباطات در مشاوره و ارتباطات کلامی و غیرکلامی مورد بحث این درس است.

وی عنوان کرد: درس چهارم اصول ارتباطات مشاوره 3 بوده که به روح ارتباطات مشاوره‌ای و مباحثی مانند اصول ارتباطات مشاوره‌ای اشاره می‌کند و در واقع برخی از مباحث مانند ایجاد اعتماد متقابل، هم‌آوایی، همبستگی و ایجاد آرامش را در نظر دارد.

روحانی با اشاره به درس پنجم با عنوان اصول مصاحبه مشاوره‌ای گفت: این درس به طور اساسی چیستی مصاحبه مشاوره‌ای و الگوهای مصاحبه را معرفی می‌کند.

وی ادامه داد: درس ششم اصول مصاحبه مشاوره‌ای 2 بوده که در ادامه مبحث درس قبلی است و شیوه‌ها و فنون مصاحبه مشاوره‌ای و برخورد با مراجعه‌کننده را از این طریق طرح می‌کند.

مدیر تدوین و چاپ انتشارات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) خاطرنشان کرد: درس هفتم اصول و تشخیص مشاوره‌ای نام دارد که ساختار و ابزار تشخیص و سبب‌شناسی مختلف در این درس مطرح می‌شود.

وی ادامه داد: درس هشتم اصول و تشخیص مشاوره‌ای 2 در ادامه درس قبلی است که شامل ارتباطات تصویری و ابزاری برای تشخیص است و این بحث ضمایم مختلفی دارد.

روحانی عنوان کرد: درس نهم اصول توصیه‌ مشاوره‌ای و بایدها و نبایدهای مربوط به توصیه‌ها را مطرح می‌کند و در نهایت درس دهم آداب توصیه‌ای مشاوره‌ای بوده که آداب، وظیفه مشاور و مراجع را مطرح می‌کند تا به ساختار کلی می‌رسد.

وی یادآور شد: این کتاب تلخیصی از ویراست اول کتاب آشنایی با اصول و فنون مشاوره دکتر رهنمایی است که همراه با اندکی تصرف و تغییر با طرح مهم‌ترین مباحث مربوط به راهنمای مشاوره به میزان 2 واحد آموزش و کارورزی آماده شده‌است و در اختیار مخاطبان خاص قرار گرفته است.

مدیر تدوین و چاپ انتشارات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) با بیان اینکه در این نوشتار اصول مشاوره به ترتیب نقشی که در فضای مشاوره ایفا می‌کنند طرح شده است، گفت: مباحث این کتاب دربرگیرنده بررسی مفهوم‌شناسانه اصول ارتباطات، اصول مصاحبه و تشخیص است.

وی یادآور شد: تعیین محورهایی برای کارورزی در پایان هر درس به صورت خاصی آمده و درج جداول و نمودارها از مباحثی است که در قالب درس‌ها به این نوشتار و کتاب جلوه خاصی بخشیده است.

چاپ ششم کتاب «آشنایی با اصول و فنون مشاوره» با زیر عنوان چکیده و ضمیمه‌ها با تیراژ یک‌هزار عدد و قیمت 6 هزار و 500 تومان به همت انتشارات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) منتشر شده است.

آدرس کوتاه :