جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

کتاب «امام موسی صدر مصلح بزرگ اجتماعی» منتشر شد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

کتاب «امام موسی صدر مصلح بزرگ اجتماعی» منتشر شد


مدیر انتشارات دانشگاه ادیان و مذاهب از انتشار کتاب «امام موسی صدر مصلح بزرگ اجتماعی» خبر داد.

روحانی خبر داد؛

محمد روحانی با اشاره به کتاب امام موسی صدر مصلح بزرگ اجتماعی اظهار کرد: امام موسی صدر شاگرد حوزه‌های علمیه قم و نجف و یکی از برجسته‌ترین و فرهیخته‌ترین شخصیت‌های علمی معاصر حوزوی است.

وی خاطرنشان کرد: امام موسی صدر خود را در چارچوب حوزه‌ها محدود نکرد و با هجرت به لبنان توانست به نشر اندیشه‌های والای اسلامی و تشیع در سطح جهانی بپردازد و نویسنده برای شناخت ابعاد شخصیتی امام موسی صدر مدت‌ها در ایران، لبنان، عراق و الجزایر در کنار ایشان بوده است.

مدیر انتشارات دانشگاه ادیان و مذاهب با بیان اینکه ابتدای کتاب مسائلی در زمینه امام موسی صدر مطرح شده است، گفت: زندگی امام موسی صدر، امام موسی صدر استمرار راه سید جمال‌الدین اسدآبادی و بخش مهمی از زندگانی ایشان با عنوان جنبش عمل در این کتاب طرح بحث شده است.

وی یادآور شد: برنامه‌های امام موسی صدر، پرورش و تاثیرات ایشان و فعالیت‌های ایشان پس از تاسیس مجلس اعلای شیعیان در این کتاب مطرح می‌شود.

روحانی عنوان کرد: مخالفت امام موسی صدر با جنگ و تلاش برای آرام‌سازی، مخالفت با مداخله ارتش و دعوت امام موسی صدر به مقاومت از جمله محورهای مطرح شده در این کتاب است.

وی با بیان اینکه اوج فروتنی، اخلاق انسانی، آداب اخلاقی و ‌ملاقات‌هایی که در راه تحقق اهداف اسلامی داشتند،‌ در این کتاب طرح بحث می‌شود، گفت: مطالبی با عنوان امام موسی صدر به عنوان مصلح بزرگ اجتماعی از ملاحظاتی است که در بخش‌های بعدی تبیین شده است.

مدیر انتشارات دانشگاه ادیان و مذاهب خاطرنشان کرد: موضوع‌شناسی افکار و اندیشه‌های امام موسی صدر از موضوعات دیگر این کتاب است، نامه به شهید بهشتی،‌ نامه‌ای از امام موسی صدر، نامه‌ای از امام خمینی(ره) و نامه‌ای به پاپ از فعالیت‌هایی است که در بخش ملحقات این کتاب اشاره شده است.

کتاب امام موسی صدر مصلح بزرگ اجتماعی توسط سید هادی خسروشاهی در 424 صفحه تالیف شده با تیراژ هزار عدد به همت نشر ادیان منتشر شده است.

آدرس کوتاه :