جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

کتاب «آینده پخش همگانی حتی بالاتر» منتشر شد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

کتاب «آینده پخش همگانی حتی بالاتر» منتشر شد


کتاب «آینده پخش همگانی حتی بالاتر» به همت مرکز پژوهش‌های اسلامی صدا و سیما به چاپ رسید.

توسط مرکز پژوهش های اسلامی صدا و سیما؛

کتاب «آینده پخش همگانی حتی بالاتر» از 13 فصل اصلی تشکیل شده، آینده‌‌ پخش‌همگانی، شورای آموزش اروپا، قسمت کلیدی در «رقابت برای تصاحب اتاق نشیمن»، پخش‌کنندگان همگانی در انتظار چه هستند، آینده‌ پخش‌همگانی به سوی آینده‌ای نامتناهی، آینده از دیدگاه سه بازیگر کلیدی، آینده پخش‌همگانی جاذبه در عصر دافعه و تشویش خاطر، جهان رسانه در سال 2037، بازگشت از آینده و حقایقی شگفت‌آور درباره‌ تلویزیون و ماهواره از جمله فصل‌های این کتاب است.

 آینده تلویزیون... تلویزیون است، تکامل بعدی پخش همگانی، پخش همگانی در عصر دافعه و تشویش خاطر و راحت‌ترسازی زندگی از مباحث دیگر مطرح شده در این کتاب است.

تغییرات تکنولوژی به اندازه‌ای گسترده است که نسبت به پیشرفت‌های گذشته آن قابل مقایسه نیست، بنابراین افراد باید درک بیشتری نسبت به این تغییرات و تحولات پیدا کنند.

فناوری‌های جدید در حال بروز و ظهور هستند که با وقوع آنها پخش در رسانه‌ها نیز تغییر پیدا می‌کند، بنابراین باید به حوزه فناوری در رادیو و تلویزیون توجه داشته باشیم و مدیران شبکه‌های مختلف رسانه ملی به بررسی و تحلیل پرداخته و از رویدادهای آینده استقبال کنند.

اداره‌کل پژوهش­‌های اسلامی صدا و سیما بر اساس مأموریت ذاتی و خطیری که بر عهده دارد، با تحولات نویدبخش، دارای فضا و عوامل راهبردی بوده که با فعالیت گروه آینده‌پژوهی و رسانه­‌های نوین پروژه­‌های آیند‌ه‌شناسی را در دستور کار دارد.

این گروه در زمینه فناوری­‌های نوین و شیوه­‌های رویارویی با آن و کشف زودهنگام و پیش­‌دستانه اقدام کرده و در حوزه پروژه‌های پژوهشی اقداماتی انجام داده که از جمله آنها می‌توان به بررسی وضعیت تلویزیون در آینده اشاره کرد.

این کتاب که در مصاحبه با نخبگان صنعت رسانه آینده این رسانه را تعیین کرده از سوی مهدی سیاسی‌فر ترجمه شده است.
کتاب آینده پخش همگانی حتی بالاتر با شمارگان 600 عدد و قیمت 110 هزار ریال به همت مرکز پژوهش‌های اسلامی صدا و سیما منتشر شد.

آدرس کوتاه :