جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

کتاب «رسانه ملی؛ دولت و ملت، همدلی و همزبانی» منتشر شد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

کتاب «رسانه ملی؛ دولت و ملت، همدلی و همزبانی» منتشر شد


کتاب «رسانه ملی؛ دولت و ملت، همدلی و همزبانی» به همت مرکز پژوهش‌های اسلامی صدا و سیما منتشر و روانه بازار نشر شد.

توسط مرکز پژوهش های اسلامی صدا و سیما؛

کتاب «رسانه ملی؛ دولت و ملت، همدلی و همزبانی» دارای فصول مختلفی بوده که هر یک از مباحث آن دارای مقدمه و نتیجه است.

از جمله مباحث مطرح شده در این کتاب می‌توان به مدل تحلیلی پژوهش، محورهای بررسی شعار سال «دولت و ملت، همدلی و همزبانی»، اصول حاکم بر روابط ملت و دولت در حکومت اسلامی، عوامل کاهش همدلی و همزبانی، راهکار‌های افزایش همدلی و همزبانی و جایگاه حقوق در آموزه‌های اسلامی، اشاره کرد.

حقوق متقابل مردم و زمامداران، همدلی و همزبانی میان اقشار ملت، ارکان نظام(دولت)، دولت و ملت، سیاست‌ها و ضوابط عمومی برنامه‌سازی و محورهای برنامه‌سازی عمومی در مناسبت‌های دینی از مباحث دیگر مطرح شده در این کتاب است.

از دیگر از مباحث مطرح شده در این کتاب می‌توان محورهای برنامه‌سازی اختصاصی در مناسبت‌های دینی، محورهای برنامه‌سازی اختصاصی در مناسبت‌های ملی، نگاهی گذرا به همدلی دولت و ملت در تاریخ ایران و نقش همدلی در میراث ادبی کشور را برشمرد.

مباحثی با عناوین اخوت و برادری، اعتماد اجتماعی، اخلاق سیاسی، انتقاد و انتقادپذیری، بصیرت، تعاون و همکاری، تعهد اجتماعی و حقوق ملت و دولت نیز در این کتاب تبیین شده است.

عنوان «دولت و ملت؛ همدلی و همزبانی» طبق شعار سال جاری انتخاب شده اشت چراکه رهبر معظم انقلاب همواره بر همدلی و همزبانی تأکید داشتند که این امر وظیفه و رسالت رسانه ملی را افزایش می‌دهد، بنابراین مرکز پژوهش‌های اسلامی صدا و سیما بر همین اساس اقدام به تولید آثاری در زمینه موضوع سال کرده، به طوری که در تدوین این کتاب علاوه بر استفاده از نظرات امام خمینی(ره) و صاحب نظران به ارائه راهبردها پرداخته شده است.

بر اساس این گزارش، کتاب «رسانه ملی؛ دولت و ملت، همدلی و همزبانی» با شمارگان 600 نسخه و قیمت 12000 تومان به همت مرکز پژوهش‌های اسلامی صدا و سیما منتشر و روانه بازار نشر شده است.

آدرس کوتاه :