جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

کتاب «وحدت اسلامی، بیداری اسلامی» منتشر شد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

کتاب «وحدت اسلامی، بیداری اسلامی» منتشر شد


مدیر انتشارات دانشگاه ادیان و مذاهب از چاپ کتاب «وحدت اسلامی، بیداری اسلامی» به همت نشر ادیان خبر داد.

روحانی خبر داد؛

مدیر انتشارات دانشگاه ادیان و مذاهب از چاپ کتاب «وحدت اسلامی، بیداری اسلامی» به همت نشر ادیان خبر داد.

محمد روحانی با اشاره به کتاب وحدت اسلامی، بیداری اسلامی اظهار کرد: این کتاب دارای زیر عنوان مفاهیم و پیشینه است که مبحثی مهم است، زیرا در اصل کتاب مفاهیم و پیشینه بحث وحدت و بیداری اسلامی طرح بحث شده است.

وی خاطرنشان کرد: کتاب وحدت اسلامی بیداری اسلامی در ادامه کتاب تاملی بر مسئله وحدت اسلامی از دیرباز تا دیروز با تکیه بر جنبش اتحاد اسلام، توسط نویسنده به مخاطبان ارائه می‌شود.

مدیر انتشارات دانشگاه ادیان و مذاهب ادامه داد: مولف در این کتاب به صورتی درخور به دو مقوله بیداری اسلامی و وحدت اسلامی در حوزه گسترده و پیشینه تاریخی آن در دوران معاصر یا جنبش اتحاد اسلام پرداخته است.

وی با اشاره به بخش‌های تعیین شده برای این کتاب گفت: بخش اول دارای عنوان «کلیات، تعاریف و مفاهیم» بوده و بخش دوم چهره‌ها، اندیشه‌ها و تکاپوها نام دارد.

روحانی خاطرنشان کرد: درنگی بر پاره‌ای از تعریف‌ها، تاملی بر پاره‌ای دعواها و جنبش اتحاد اسلام از جمله مباحث مطرح شده در بخش اول این کتاب بوده و در بخشی دیگری به واقعیت و کلیات در مورد سید جمال‌الدین می‌پردازد و باروری اندیشه‌های وی در مصر، هند و ایران و سایر مکان‌ها تبیین می‌شود.

وی ابراز امیدواری کرد که این کتاب مورد توجه مخاطبان قرار گیرد و بتوانند از مباحث مطرح شده در این کتاب نهایت استفاده را ببرند.

کتاب «وحدت اسلامی، بیداری اسلامی» با زیر عنوان مفاهیم و پیشینه با شمارگان هزار عدد و قیمت 29 هزار تومان توسط نشر ادیان وابسته به دانشگاه ادیان و مذاهب منتشر شد.

آدرس کوتاه :