جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

کتاب معرفت شناسی منتشر شد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

کتاب معرفت شناسی منتشر شد


مدیر تدوین و چاپ انتشارات موسسه ‌آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) از چاپ کتاب معرفت‌شناسی(سلسله دروس مبانی اندیشه اسلامی1) خبر داد.

از سلسله دروس مبانی اندیشه اسلامی

محمد روحانی امروز در قم با اشاره به کتاب معرفت شناسی سلسله دروس مبانی اندیشه اسلامی اظهار کرد: هر ساله طرح ولایت با همت بسیج دانشجویی و موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: این طرح از سال‌های گذشته با جدیت دنبال می‌شود و هر ساله موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) سعی کرده رئوس شش‌گانه کتاب‌های مربوط را به روزرسانی کند.

مدیر تدوین و چاپ انتشارات موسسه ‌آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با اشاره به تدوین کتاب معرفت‌شناسی گفت: با این نگاه سلسله دروس مبانی اندیشه اسلامی  پیش از این با عنوان مبانی معرفت‌شناسی و مبانی معرفت دینی آماده شده بود که تجدید نگاه به کتاب با عنوان معرفت‌شناسی زیر نظر اساتید، مجتبی مصباح و عبدالله محمدی آماده شد.

وی با بیان اینکه این کتاب شامل 14 درس است گفت: درس اول آشنایی با کلیات است که مفهوم‌شناسی، ‌ارزش اعتبار معرفت و اهمیت و ضرروت مباحث معرفت‌شناسی از جمله موارد مطرح در این درس است.

روحانی خاطرنشان کرد: درس دوم علم حضوری، درس سوم ارزش علم حضوری، درس چهارم علم حصولی، درس پنجم ارزش علم حصولی، درس ششم راه‌های معرفت، درس هفتم ارزش راه‌های معرفت و درس هشتم شک‌گرایی و نسبیت‌گرایی است.

وی عنوان کرد: دین و معرفت‌شناسی دین، راه‌های معرفت دینی و ارزش آنها و تعدد قرائت‌ها از مباحث دیگر مطرح شده در این کتاب است.

مدیر تدوین و چاپ انتشارات موسسه ‌آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) یادآور شد:‌ ابتدا در هر درسی مشخصات کلی آن درس ذکر شده و سپس مجموعه موارد مطرح در هر درس آماده شده است و در انتهای هر درس خلاصه درس، پرسش و منابعی برای مطالعه بیشتر دارد و یادداشت‌های هر درس نیز ذکر شده است.

وی خاطرنشان کرد: این کتاب به سبک کتاب‌های درسی آماده شده و در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.

روحانی ادامه داد: معرفت‌شناسی از علوم بسیار مهم است که در این کتاب به صورت مهم و مبنایی برای دانشجویان معرفی شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کتاب معرفت شناسی سلسله دروس مبانی اندیشه اسلامی در قالب یک‌هزار و 200 نسخه و قیمت 10 هزار تومان به همت انتشارات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) چاپ شد. / فارس

آدرس کوتاه :