جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

کسب یک طلا و دو برنز ورزشکاران قمی در مسابقات رزم پهلوانی کشور - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

کسب یک طلا و دو برنز ورزشکاران قمی در مسابقات رزم پهلوانی کشور


رئیس هیئت ورزش‌های همگانی استان قم از کسب یک طلا و دو برنز ورزشکاران قمی در مسابقات رزم پهلوانی پرثوآ یا رزم پهلوانی قهرمانی کشور خبر داد.

یزدی عنوان کرد؛

رسول حسن یزدی اظهار داشت: فعالیت رشته رزم پهلوانی پرثوآ که به تازگی در دستور کار فدراسیون ورزش‌های همگانی قرار گرفته در قم آغاز شده و در حال حاضر در حال برنامه ریزی برای یافتن مسیر رشد این رشته در بین جوانان و نوجوانان هستیم.

وی افزود: تیم رزم پهلوانی پرثوآ هیئت ورزش‌های همگانی استان قم موق شد در پیکارهای قهرمانی کشور که روز گذشته در تهران برگزار شد با کسب یک گردن آویز طلا و ۲ عنوان سومی و مدال برنز در رده سنی جوانان مسابقات خود را پایان دهد.

رئیس هیئت ورزش‌های همگانی استان قم گفت: این مدال‌ها در بازه سنی بزرگسالان توسط ابوالفضل سمیاد در دسته ۸۱ کیلوگرم و مقام‌های سوم و مدال‌های برنز نیز به وسیله حسین احمدیان در دسته ۵۹ کیلو و احمد نصراللهی در دسته ۸۰ کیلوگرم رده سنی جوانان کسب شد.

یزدی بیان داشت: تیم پرثوآ هیئت همانگی استان قم تنها با ۵ ورزشکار به این مسابقات اعزام شده بود و با این وجود توانست نتایج قابل توجهی کسب کند و این رشته جدید در قم به رشد قابل قبولی برسد.

وی عنوان کرد: این مسابقات، نخستین رخداد مسابقاتی انجمن ورزشی پرثوآ بود که با همکاری فدراسیون کشتی در تهران رگزار شد و ورزشکاران دردو رده سنی بزرگسالان و جوانان با هم مسابقه دادند.

رئیس هیئت ورزش‌های همگانی استان قم تصریح کرد: یک دوره کلاس مربیگری درجه ۳ در رشته آمادگی جسمانی ویژه دانشجویان پسر قم با حضور ۲۴ مربی دانشجو و با تدریس علی خواجه بیاتی برگزار شد.

یزدی افزود: همزمان با برگزاری این دوره یک دوره مربیگری ویژه دانشجویان دختر نیز با حضور ۲۷ نفر و به مدرسی راحله واقفی نایب رئیس هیئت دو و میدانی استان قم به انجام رسید.

آدرس کوتاه :