جهش تولید | چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

کسب ۷ مدال توسط ناشنوایان قمی در مسابقات کاراته قهرمانی کشور - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

کسب ۷ مدال توسط ناشنوایان قمی در مسابقات کاراته قهرمانی کشور


رئیس هیئت ورزش‌های ناشنوایان استان قم از کسب ۷ مدال توسط ناشنوایان قمی در مسابقات کاراته قهرمانی کشور خبر داد.

علیزاده عنوان کرد؛

مصطفی علیزاده اظهار داشت: از ابتدای امسال رشته‌های ورزشی ناشنوایان و کم‌شنوایان در قم افزایش پیدا کرده است اما استان قم در برخی رشته‌ها توانایی ویژه‌ای دارد که از جمله آن می‌توان به شنا، کاراته و فوتسال اشاره کرد.

وی افزود: در رشته کاراته قهرمانان و مدال‌آوران صاحب نامی در قم وجود دارد و بر اساس این ظرفیت، فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان فصل گذشته در مسابقات لیگ برتر کاراته کشور اقدام به شرکت دادن تیمی تحت عنوان انجمن ناشنوایان با استفاده از کاراته کای ناشنوا کرد.

رئیس هیئت ورزش‌های ناشنوایان استان قم گفت: در قم نیز رشته کاراته یکی از رشته‌های فعال هیئت ورزش‌های ناشنوایان است و این کاراته کاها در مسابقات قهرمانی شیتوریوی کشور که روز گذشته در قم برگزار شد موفق عمل کردند و توانستند ۷ مدال باارزش را به دست آورند.

علیزاده بیان داشت: در این مسابقات که با حضور کاراته‌کاهای ناشنوا به صورت گسترده در رده‌های سنی مختلف برگزار شد، تیم منتخب انجمن کاراته هیئت ورزش‌های ناشنوایان قم موفق شد در ۲ وزن به فینال برسد و یک طلا و یک نقره کسب کند.

وی عنوان کرد: سید مرتضی جدایی مرد طلایی مسابقات المپیک ۲۰۱۳ ناشنوایان برای کسب مدال طلای مسابقات قهرمانی کشور کار سختی نداشت و توانست با اقتدار بر تمامی حریفان خود به مدال طلا و عنوان نخست این مسابقات دست پیدا کند.

رئیس هیئت ورزش‌های ناشنوایان استان قم تصریح کرد: مهدی سوری با شایستگی به دیدار پایانی و فینال این مسابقات راه پیدا کرد اما در این دیدار نتوانست بر حریف خود برتری داشته باشد و به مدال نقره و عنوان نائب قهرمانی بسنده کرد.

علیزاده گفت: سید متین جدایی، سید مجتبی شریف زاده، سید محمد میرقیصری، مهدی شریفی و مرتضی خاوری دیگر نفرات ترکیب تیم هیئت ناشنوایان استان قم در این مسابقات بودند که موفق به کسب عنوان سومی و مدال برنز مسابقات دست پیداکردند.

آدرس کوتاه :