جهش تولید | جمعه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

کسب 3 سهمیه مسابقات آسیایی و جهانی توسط فرنگی‌کاران قمی - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

کسب 3 سهمیه مسابقات آسیایی و جهانی توسط فرنگی‌کاران قمی


هیئت کشتی استان قم با کسب 3 مدال از مرحله نهایی مسابقات انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی رده سنی نوجوانان کشور سه سهمیه اعزام به رقابت‌های آسیایی و جهانی را کسب کرد.

در پایان رقابتهایی دو روزه؛

در شرایطی که مسابقات مرحله نهایی انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان به منظور شناخت ترکیب نهایی تیم‌های اعزامی به پیکارهای قهرمانی آسیا و جهان در 10 وزن به انجام رسید، قم نیز با 5 نماینده به میدان رقابت با حریفان رفت.

بدین ترتیب نفرات برتر رقابت‌های انتخابی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان برای شرکت در مسابقات آسیایی هند و جهانی بوسنی و هرزگوین مشخص شدند در حالی که قم نیز با کسب یک قهرمانی و دو عنوان نایب‌قهرمانی در مجموع 3 سهمیه گرفت.

این در حالی است که بر اساس برنامه‌ریزی فدراسیون کشتی، این دوره از مسابقات با حضور 155 کشتی‌گیر از 18 استان به میزبانی سالن خانه کشتی شماره دو مجموعه آزادی تهران برگزار شد و در شرایطی با معرفی نفرات برتر پنج وزن دوم به پایان رسید که قم در اوزان 42، 46 و 50 کیلوگرم به مدال رسید.

در وزن 42 کیلوگرم مهدی قربانی و در وزن 50 کیلوگرم علیرضا نجاتی با وجود اینکه به دیدار نهایی رسیده بودند اما با شکست از حریفان خود صاحب نشان نقره شدند ولی در وزن 46 کیلوگرم محمدجواد رضایی با غلبه بر تمامی حریفان صاحب نشان طلا شد.

بعد از اینکه فرنگی‌کاران مستعد و توانمند قم یکی از دوران پرفروغ حضور خود در این رقابت‌ها را سپری کردند در رده‌بندی تیمی نیز جایگاه آنها بین چهار تیم برتر قرار گرفت و این روند با درخشش نمایندگان قم در آخرین انتخابی تیم ملی همراه بود تا قم سه سهمیه مسابقات جهانی و آسیایی سال 2015 را کسب کند.

در پائیز سال قبل نیز همین اتفاق در مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی رده سنی جوانان کشور رخ داد و کشتی‌گیران قم با کسب عناوین ارزشمند بخش انفرادی موجب شدند تا تیم هیئت کشتی این استان در جمع برترین‌ تیم‌های مسابقات کشتی قهرمانی نوجوانان کشور قرار بگیرد و مقام چهارم را به دست بیاورند.

البته سال پیش از آن نیز رقابت‌های کشتی فرنگی انتخابی و قهرمانی رده سنی نوجوانان کشور با شرکت برترین‌های این رده از استان‌های مختلف به میزبانی هیئت کشتی استان تهران به انجام رسید و در پایان دو مدال طلا و 3 عنوان پنجمی نصیب تیم قم شد در حالی که جوانان فرنگی‌کار قم یک ماه قبل 2 مدال طلا و یک عنوان پنجمی را کسب کرده بودند.

سال قبل مسابقات کشتی فرنگی و آزاد قهرمانی رده سنی نوجوانان کشور به مدت دو روز در سالن شهدای هفتم تیر تهران برگزار شد و طی آن در وزن 46 کیلوگرم کشتی فرنگی محمدجواد رضایی از قم با غلبه بر تمام حریفان خود به مقام قهرمانی و نشان طلا دست یافت.

همچنین در وزن 76 کیلوگرم رقابت‌های رشته کشتی فرنگی این دوره از مسابقات قهرمانی رده سنی نوجوانان کشور در تهران، محمدرضا رضایی دیگر فرنگی‌کار قم با غلبه بر تمام حریفان خود با شایستگی به مقام نخست و نشان طلای این پیکارها نائل شد.

در وزن 46 کیلوگرم محمدجواد رضایی از قم با غلبه بر مهدی محسن‌نژاد از خوزستان قهرمان شد در حالی که در این وزن برهان سخنی از کرمانشاه و جواد فرازفاروجی از خراسان رضوی مشترکا سوم شدند و مقام پنجم مشترک نیز به مهرداد غلامعلی‌زاده از گیلان و محمدهادی شعبانی از فارس رسید.

آدرس کوتاه :