جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

کسی حق ندارد در منا و عرفه خیابان را برای عبور شاهزاده‌ای ببندد. - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

کسی حق ندارد در منا و عرفه خیابان را برای عبور شاهزاده‌ای ببندد.


رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت: در منا و عرفه کسی حق ندارد خیابان را ببندند و اسکورت برای عبور یک شاهزاده درست کند. حتی کسی که مجرم هست حق ندارند او را دستگیر کنند مگر اینک‌ه از مکه خارج شود.

حجت الاسلام قرائتی:

 حجت‌الاسلام و المسلمین محسن قرائتی ، در پردیس آموزش‌های تخصصی روحانیون مستقر که در مجتمع فرهنگی تبلیغی نور قم برگزار شد، با بیان اینکه تبلیغ یک فن و مهارت است، اظهار داشت: اگر مبلغ از سوز کافی برای تبلیغ برخوردار بود، حرف آن‌ها اثر دارد وگرنه تأثیر ندارد زیرا پیامبر اسلام می‌سوخت و برای مردم تبلیغ می‌کرد.

رئیس ستاد اقامه نماز خطاب به مبلغان دینی افزود: محور فعالیت‌های تبلیغی شما قرآن باشد، روی منبر شعر نگویید مگر اینکه خیلی کم باشد، حدیث معتبر نقل کنید و اصلاً خواب نقل نکنید.

حجت‌الاسلام قرائتی با بیان اینکه کارهای روی زمین مانده زیادی وجود دارد که مبلغان دینی باید به آنها بپردازند، تاکید کرد: 22 واجب فراموش شدنی وجود دارد که اینها را در نامه‌ای به مقام معظم رهبری اعلام کردم.

این مفسر قرآن کریم یکی از کارهای به زمین مانده را زکات بیان کرد و گفت: هیچ کسی راجع به زکات کاری نکرده، حتی فیلمی ساخته نشده. انگار زکات جزو دین نیست.

وی افزود: کاری که انجام می‌دهید کاری باشد که احساس حقارت نکنید. بنده 35 سال از حوزه جدا شدم و هیچ احساس حقارت نمی‌کنم برای اینکه در مباحث تفسیری و تبلیغی کار می‌کنم.

رئیس ستاد تفسیر، طلاب علوم دینی را به استفاده از فرصت‌های زمانی توصیه کرد و افزود: مقداری در وقت خودتان صرفه جویی کنید.

حجت‌الاسلام قرائتی با بیان اینکه بازی با الفاظ، بی‌سوادی فرد سخنران را نشان می‌دهد، تاکید کرد: سخنرانی بدون مطالعه، خیانت است.

وی بر لزوم پرهیز از تبعیض در نوع برخوردها تاکید کرد و افزود: اگر رئیس جمهور و آیت‌الله العظمی وارد مسجد شد و شما بچه چند ساله را بلند کردید که آیت‌الله العظمی یا رئیس جمهور جای او نماز بخواند، نماز شما غلط است.

رئیس ستاد اقامه نماز تاکید کرد: گاهی با یک برخورد مناسب می‌شود به اندازه یک عمر کار تبلیغی اثربخشی داشت.

حجت‌الاسلام قرائتی گفت: حتماً در هر مسجد حرف تازه بزنید و روان صحبت کنید. شما هجرت می‌کنید و هجرت نوعی عبادت است.

5 نکته قرآنی درباره مکه

حجت‌الاسلام قرائتی با بیان 5 نکته قرآنی، به بررسی حوادث منا پرداخت و با بیان اینکه طبق آیات قرآن کریم، مکه برای کسی نیست، تصریح کرد: مکه مثل خورشید و وسط اقیانوس است که متعلق به هیچ کسی نیست. در مکه چه آنها که معتکف هستند و چه کسانی که بادیه نشین و سکونت دارند، یکی هستند.

رئیس ستاد تفسیر تاکید کرد: در منا و عرفه کسی حق ندارد خیابان را ببندند و اسکورت برای عبور یک شاهزاده درست کند. حتی کسی که مجرم هست حق ندارند او را دستگیر کنند مگر اینک‌ه از مکه خارج شود.

وی با اشاره به اینکه در قرآن کریم، حکومت شاهنشاهی ممنوع است، افزود: در قرآن 10 ملاک داریم ولی شاه در قرآن نیست.

حجت‌الاسلام قرائتی تصریح کرد: بر اساس آیات قرآن کریم، هیچ دلیل شرعی برای حکومت شاهنشاهی و آل سعود وجود ندارد.

وی افزود: در مکه، مردم از اول تولد تا مرگ پای صندوق‌های رأی نمی‌روند و شما باید به مردم بگویید که ما برای انتخاب اعضای شورای اسلامی روستا تا رهبری (با واسطه خبرگان) پای صندوق‌های رأی می‌رویم./تسنیم

آدرس کوتاه :