جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

کشتی‌گیران قم بدون حامی مالی در لیگ برتر عملکرد خوبی داشتند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

کشتی‌گیران قم بدون حامی مالی در لیگ برتر عملکرد خوبی داشتند


رئیس هیئت کشتی استان قم با اشاره به اینکه تیم کشتی قم حامی مالی نداشته و با وجود مشکلات زیاد در لیگ برتر حضور یافت، گفت: کشتی‌گیران قم در دومین مرحله رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی باشگاه‌های کشور عملکرد خوبی ارائه کردند.

رئیس هیئت کشتی استان قم:

محسن حلوایی ، تنها تیمی که در هر دو مرحله رقابت‌های این فصل لیگ برتر کشتی فرنگی باشگاه‌های کشور بدون حامی مالی به میدان رقابت با حریفان مطرح حاضر در لیگ برتر رفت، تیم هیئت کشتی استان قم بود.

وی افزود: تیم هیئت کشتی قم تنها تیمی است که حامی مالی ندارد و در لیگ برتر حضور یافته و ما به دلیل اینکه مشکلات مالی داریم نمی‌توانیم همانند سایر تیم‌ها به سراغ چهره‌های مطرح کشتی فرنگی کشور برویم، ضمن اینکه بهترین کشتی‌گیران خودمان را هم نمی‌توانیم به اجبار نگه‌ داریم.

رئیس هیئت کشتی استان قم اضافه کرد: تمام هزینه‌های اعزام تیم هیئت را خودمان تامین کرده‌ایم و در ترکیب تیم هم از نفراتی بهره بردیم که اکثر آنها جوان و جویای‌نام اما با انگیزه هستند و در رده‌های سنی نوجوانان و جوانان کشتی کشور با کسب مدال‌های رنگارنگ و عضویت در تیم‌های ملی اعزامی به رقابت‌های برون‌مرزی نظیر بین‌المللی، آسیایی و جهانی افتخارآفرین بوده‌اند.

وی از جدال کشتی‌گیران قم با حریفان حاضر در لیگ برتر کشور برای کسب مجوز صعود به رقابت‌های کشتی فرنگی جام باشگاه‌های جهان خبر داد و افزود: مرحله دوم رقابت‌های لیگ کشتی باشگاه‌های کشور در حالی به مدت دو روز برگزار شد که کشتی‌گیران قم عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشتند.

حلوایی اضافه کرد: سطح رقابت‌هایی که در سالن شهید شهبازی شهرستان اسلام‌آباد غرب استان کرمانشاه برگزار شد، واقعا بالا بود زیرا مدعیان برای کسب جواز حضور در دومین دوره رقابت‌های کشتی فرنگی جام باشگاه‌های جهان رقابت نزدیکی با یکدیگر داشتند.

وی افزود: بر اساس برنامه‌ریزی سازمان لیگ فدراسیون کشتی، مرحله دوم رقابت‌های لیگ کشتی باشگاه‌های کشور با شرکت 6 تیم در کشتی آزاد و هفت تیم در کشتی فرنگی به انجام رسید در حالی که تیم بیمه رازی در مرحله نخست در هر دو رشته آزاد و فرنگی عنوان قهرمانی را از آن خود کرده بود.

رئیس هیئت کشتی استان قم اضافه کرد: با توجه به در پیش بودن بازی‌های المپیک 2016 ریودوژانیرو برزیل، رقابت‌های لیگ برتر کشتی امسال در دو مرحله برگزار شد و پس از آن سه تیم برتر جواز حضور در جام باشگاه‌های جهان را کسب خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد: در مرحله نخست این رقابت‌ها که به میزبانی ورزشگاه انقلاب کرج پایان یافت، تیم کشتی بیمه رازی در هر دو رشته آزاد و فرنگی عنوان قهرمانی مرحله نخست را به خود اختصاص داد.

حلوایی بیان کرد: در این مرحله نیز تیم بیمه رازی با تمام توان خود مدعی اصلی کسب عنوان قهرمانی بود و در نهایت تکلیف صعود کننده‌ها به رقابت‌های دومین دوره جام باشگاه‌های کشتی جهان مشخص شد تا نمایندگان کشورمان فرصت کافی برای آماده‌سازی حضور موفق در این دوره داشته باشند.

وی افزود: تیم‌های گاز مازندران، ستارگان ساری، دانشگاه پیام‌نور، گروه ساختمانی کفایتی مشهد، شهرداری همدان، بیمه رازی و هیئت کشتی کرمانشاه در لیگ برتر کشتی آزاد و تیم‌های پاس قوامین، شهرداری همدان، بیمه رازی، سینا صنعت ایذه، دوکوهه اندیمشک، دانشگاه پیام نور و هیئت کشتی قم در لیگ برتر کشتی فرنگی با حضور کشتی‌گیران شاخص و مدعی در دو گروه به رقابت پرداختند./فارس

آدرس کوتاه :