رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

کشتی‌گیران قم صاحب 2 مدال مسابقات قهرمانی پیشکسوتان کشور شدند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

کشتی‌گیران قم صاحب 2 مدال مسابقات قهرمانی پیشکسوتان کشور شدند


رئیس هیئت کشتی استان قم از موفقیت نمایندگان این هیئت در کسب دو مدال ارزشمند از مسابقات کشتی قهرمانی پیشکسوتان کشور خبر داد.

رئیس هیئت کشتی استان قم:

 

محسن حلوایی امروز در قم، اظهار کرد: هر ساله در رده‌های سنی مختلف شاهد درخشش کشتی‌گیران قم در مسابقات قهرمانی کشور هستیم اما جالب است بدانید که به غیر از رده‌های نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان، در کشتی پیشکسوتان نیز مدال‌آور هستیم.

وی ادامه داد: حاصل نتایج خوب و قابل قبول کشتی‌گیران قم در مسابقات پیشکسوتان قهرمانی کشور، کسب مجوز حضور در مسابقات برون‌مرزی بوده و از قضا در رقابت‌هایی که در سطح جهانی در خارج از ایران برگزار شده نیز کشتی‌گیران قم پرفروغ و مدال‌آور بوده‌اند.

رئیس هیئت کشتی استان قم اضافه کرد: امسال نیز رقابت‌های کشتی قهرمانی رده سنی پیشکسوتان در گروه‌های سنی مختلف بر اساس برنامه‌ریزی فدراسیون کشتی به میزبانی هیئت کشتی استان لرستان به انجام رسید و سرانجام با کسب دو مدال برای کشتی‌گیران قم به پایان رسید.

وی با بیان اینکه در پایان این مسابقات مجموعا دو مدال به نمایندگان کشتی‌ قم اختصاص پیدا کرد یادآور شد: در حالی که این پیکارها در هر دو رشته آزاد و فرنگی به انجام رسید، کشتی‌گیران آزادکار پیشکسوت قم موفق به کسب یک نشان نقره و یک مدال برنز این رقابت‌ها شدند.

حلوایی عنوان کرد: مسابقات کشتی آزاد قهرمانی رده سنی پیشکسوتان کشتی کشور در حالی با کسب دو مدال نقره و برنز برای تیم اعزامی هیئت کشتی قم همراه بود که یکی دیگر از نمایندگان هیئت کشتی قم نیز موفق به کسب مقام پنجم این دوره از پیکارها شد و مجموعا باید بگویم که سه نماینده قم بین پنج نفر برتر اوزان خود قرار گرفتند.

وی خاطرنشان کرد: در گروه سنی B و در وزن 58 کیلوگرم که 28 کشتی‌گیر از استان‌های مختلف برای کسب عناوین برتر با یکدیگر به رقابت پرداختند، رشید قلعه‌شاهین از تیم هیئت کشتی استان قم با شایستگی به دیدار پایانی و فینال این وزن راه پیدا کرد اما در این مسابقه نتوانست بر رقیب سرسخت خود غلبه کند و بدین ترتیب به مدال نقره و عنوان نایب قهرمانی این مسابقات دست یافت.

رئیس هیئت کشتی استان قم عنوان کرد: در این دوره از مسابقات ذبیح‌الله مطلبی در وزن 85 کیلوگرم گروه سنی A در حضور 28 رقیب خود توانست به مقام سومی و مدال برنز برسد، ضمن اینکه مقام پنجمی کسب شده برای تیم هیئت کشتی استان قم توسط شعبان‌علی زکوری در وزن 63 کیلوگرم گروه سنی D کسب شد.

وی بیان کرد: این پیکارها در حالی به انجام می‌رسد که تیم پیشکسوتان هیئت کشتی استان قم با نفرات کامل در دو رشته آزاد و فرنگی به این مسابقات اعزام شد و در اوزان مختلف بخت خود را برای کسب مدال و تکرار موفقیت‌های گذشته مورد آزمایش قرار داد.

حلوایی افزود: رقابت‌های کشتی آزاد و فرنگی قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی پیشکسوتان یادواره مرحوم دکتر ضیاء معینی رئیس اسبق انستیتو بین‌المللی کشتی به منظور شرکت در رقابت های جهانی 2015 به میزبانی هیئت کشتی استان لرستان برگزار شد و برترین‌ها شانس حضور در مسابقات جهانی را برای خود حفظ کردند. / فارس

آدرس کوتاه :