جهش تولید | جمعه، ۲ آبان ۱۳۹۹

کشتی قم از انتخابی تیم‌های ملی نتایج خوبی گرفته است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

کشتی قم از انتخابی تیم‌های ملی نتایج خوبی گرفته است


دبیر هیئت کشتی استان قم گفت: از انتخابی‌ تیم‌های ملی کشتی فرنگی نوجوانان و جوانان نتایج خوبی گرفته و چند کاندیدا برای اعزام به رقابت‌های قهرمانی آسیا و جهان دارد.

دبیر هیئت کشتی استان قم:

احمد رضایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، اظهار کرد: آرام آرام به زمان برگزاری رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا نزدیک می‌شویم و در فاصله زمانی اندک بعد از پیکارهای آسیایی قرار است ملی‌پوشان هر دو تیم به رقابت‌های جهانی 2015 بروند.

وی ادامه داد: با توجه به پیشرفت کشتی در نقاط مختلف کشور به دست آوردن سهمیه تیم ملی برای حضور در مسابقات آسیایی و جهانی تمام رده‌های سنی سخت است اما خوشبختانه کشتی قم به جایگاه و درجه‌ای از پیشرفت رسیده که هر ساله در تیم‌های تمام رده‌های سنی دارای نماینده است.

دبیر هیئت کشتی استان قم اضافه کرد: همانند سال‌های گذشته امسال نیز شاهد حضور کشتی‌گیران قم در اردو و ترکیب تیم‌های ملی کشتی فرنگی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان هستیم و قطعا در رقابت‌های قهرمانی آسیا و جهانی نوجوانان و جوانان نمایندگان قم حضور خواهند داشت.

وی یادآور شد: در آخرین انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی رده سنی نوجوانان نفراتی همچون مهدی قربانی، محمدجواد رضایی، مهدی شاه‌قلعه، علیرضا نجاتی و محمدرضا رضایی به میدان رفتند و خوشبختانه سه نفر یعنی مهدی قربانی، محمدجواد رضایی و علیرضا نجاتی با کسب مدال از این انتخابی به اردوی اصلی تیم ملی رفتند.

رضایی خاطرنشان کرد: در آخرین مرحله رقابت‌های انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی رده سنی جوانان کشورمان نیز در تهران به انجام رسید چهار نماینده قم حضور داشتند و نفرات برتر مسابقات در حالی مشخص شدند که سه نفر از نمایندگان قم موفق به کسب مدال شدند.

وی تصریح کرد: جوانان کشتی‌گیر حاضر در این انتخابی همگی در اوج آمادگی به دنبال رسیدن به دوبنده تیم ملی کشتی فرنگی جوانان در مسابقات جهانی و آسیایی بودند که خوشبختانه مهدی مرادحاصلی، مهدی ابراهیمی و علی‌اکبر حیدری از قم در جمع مدال‌آوران قرار گرفتند.

دبیر هیئت کشتی استان قم با اشاره به هدف از برگزاری آخرین انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی و آزاد جوانان بیان کرد: نفرات برتر رقابت‌های انتخابی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی جوانان ایران برای شرکت در رقابت‌های آسیایی به میزبانی کشور میانمار و مسابقات جهانی به میزبانی کشور برزیل انتخاب شدند.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی فدراسیون کشتی، این مرحله از مسابقات با حضور 124 کشتی‌گیر در سالن خانه کشتی شماره دو مجموعه آزادی تهران برگزار شد و در حالی با معرفی نفرات برتر به پایان رسید که مهدی مرادحاصلی و مهدی ابراهیمی از قم به مدال نقره رسیدند و علی‌اکبر حیدری صاحب نشان برنز شد.

رضایی با بیان اینکه اعضای شورای فنی و کمیته فنی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی بر روند برگزاری این مسابقات نظارت داشتند، عنوان کرد: در پایان رقابت‌ها از نفرات اول و دوم اوزان مختلف تست دوره ای سلامت گرفته شد و بری این اساس مرادحاصلی در وزن 60 کیلوگرم و ابراهیمی در وزن 74 کیلوگرم از قم به اردوی اصلی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان ایران راه یافتند.

آدرس کوتاه :