جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

کشتی قم به دنبال کسب بیش از 40 مدال میادین داخلی و برون‌مرزی است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

کشتی قم به دنبال کسب بیش از 40 مدال میادین داخلی و برون‌مرزی است


رئیس هیئت کشتی استان قم گفت: امسال به دنبال کسب بیش از 40 مدال از رقابت‌های کشتی آزاد و فرنگی میادین داخلی و برون‌مرزی هستیم.

حلوایی خبر داد؛

محسن حلوایی اظهار کرد: نگاهی به عملکرد هیئت کشتی استان قم از حیث مدال‌های کسب شده در دو سال قبل نشان می‌دهد که این هیئت هر سال نسبت به سال قبل رشد و پیشرفت داشته و امسال نیز همین روند را ادامه می‌دهد.

وی اضافه کرد: در سال 1392 حاصل تلاش کشتی‌گیران اعزامی قم به رقابت‌های داخلی و برون‌مرزی آزاد و فرنگی مجموعا کسب 36 مدال خوشرنگ‌ طلا، نقره و برنز بود، در حالی که ما چنانچه در کشتی آزاد همانند فرنگی توانمند بودیم این تعداد مدال افزایش می‌یافت.

رئیس هیئت کشتی استان قم افزود: با این حال در سال 1393 که یک ماه از پایان آن می‌گذرد، تعداد مدال‌های کسب شده کشتی قم باز هم افزایش پیدا کرد و خوشبختانه کشتی‌گیران قم در مسابقات کشوری و برون‌مرزی اعم از بین‌المللی، آسیایی و جهانی مجموعا 38 مدال به دست آوردند.

وی یادآور شد: هدف ما این است که امسال تعداد مدال‌های کسب شده کشتی قم از رقابت‌های داخلی و برون‌مرزی نسبت به سال قبل افزایش پیدا کند و دست‌کم 40 مدال به دست بیاوریم، اما برای تحقق این مهم مجموعه هیئت باید تلاش خود را نسبت به گذشته بیشتر کنند.

حلوایی با اشاره به اعزام کشتی‌گیران قم به رقابت‌های برون‌مرزی از آغاز سال جدید تا کنون، افزود: نخستین اعزام کشتی‌ قم به رقابت‌های برون‌مرزی با حضور علی زینتی‌رفاه در وزن 80 کیلوگرم تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان ایران به رقابت‌های بین‌المللی جام وهبی‌امره در کشور ترکیه بود که البته مدالی از این رقابت‌ها نصیب کشتی ایران و استان قم نشد.

وی خاطرنشان کرد: بعد از آن علیرضا نجاتی در ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی رده سنی نوجوانان کشورمان به رقابت‌های بین‌المللی کشتی فرنگی جام فدراسیون کشتی آذربایجان اعزام شد که در رده‌بندی نفرات برتر به مقام سوم و نشان برنز وزن 50 کیلوگرم دست یافت.

رئیس هیئت کشتی استان قم عنوان کرد: علیرضا نجاتی به عنوان دارنده مدال برنز مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان در سال 2014 در حالی موفق به کسب مدال برنز و مقام سوم این دوره از پیکارها شد که فرنگی‌کار وزن 46 کیلوگرم بود، اما در یک وزن بالاتر یعنی وزن 50 کیلوگرم کشتی گرفت و با شایستگی به مدال رسید.

وی تصریح کرد: قرار بود دو کشتی‌گیر دیگر استان قم نیز در رده سنی نوجوانان همراه با تیم ملی کشورمان در فروردین ماه راهی رقابت‌های بین‌المللی جام ساموگاچف به میزبانی کشور روسیه شوند، اما این اعزام به دلیل محدودیت‌های مالی فدراسیون کشتی کشورمان انجام نشد که در غیر این صورت، قطعا 2 مدال دیگر از مسابقات برون‌مرزی سال 1394 نصیب کشتی قم می‌شد.

آدرس کوتاه :