جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

کشتی قم در انتظار مدال طلای مسابقات جهانی - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

کشتی قم در انتظار مدال طلای مسابقات جهانی


رئیس هیئت کشتی استان قم گفت: بی‌صبرانه منتظر درخشش نماینده کشتی قم در مسابقات جهانی نوجوانان و کسب نخستین طلای جهانی این رده سنی هستیم.

رئیس هیئت کشتی استان قم مطرح کرد

محسن حلوایی امروز در قم اظهار کرد: امسال هم مدال مسابقات قهرمانی آسیا را کسب کرده‌ایم و هم اینکه کشتی قم موفق به کسب چند مدال از رقابت‌های بین‌المللی شده، اما جای مدال جهانی به ویژه مدال طلای جهان در کارنامه سال جاری کشتی قم خالی است.

وی ادامه داد: امسال در ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی رده سنی نوجوانان در مسابقات قهرمانی آسیا که خردادماه به میزبانی کشور هندوستان به انجام رسید، محمدجواد رضایی نماینده کشتی قم بود که توانست با ارائه کشتی‌های زیبا خود را به دیدار نهایی رسانده و مدال کسب کند.

رئیس هیئت کشتی استان قم اضافه کرد: محمدجواد رضایی در وزن 46 کیلوگرم رقابت‌های آسیایی 2015 نوجوانان با وجود شایستگی‌های زیادی که داشت در نهایت به مقام نایب قهرمانی و نشان نقره بسنده کرد تا نخستین مدال آسیایی کشتی قم را در سال جاری کسب کند.

وی با بیان اینکه همین فرنگی‌کار قم به زودی به مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی 2015 نوجوانان جهان اعزام خواهد شد، تصریح کرد: فرنگی‌کار نوجوان قم به واسطه درخشش قابل توجهی که در رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی رده سنی نوجوانان آسیا داشت مزد انگیزه و تلاش خود را گرفت و در پیکارهای جهانی نیز نماینده کشورمان در وزن 46 کیلوگرم خواهد بود و با هدف کسب مدال طلا به میدان می‌رود.

حلوایی خاطرنشان کرد: تیمی که به نمایندگی از کشورمان به رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی نوجوانان جهان اعزام خواهد شد در ترکیب نهایی خود محمدجواد رضایی را به عنوان یکی از کشتی‌گیران مستعد و آینده‌دار از بین فرنگی‌کاران توانمند ایران به همراه دارد.

وی یادآور شد: رضایی یک کشتی‌گیر با استعداد و تکنیکی است که با سابقه کسب مدال از رقابت‌های آسیایی و قهرمانی کشور و همچنین درخشش در میادین بین‌المللی در کنار قابلیت‌های بالای فنی موجب شده است تا وی نظر کادر تیم ملی را برای حضور در مسابقات جهانی جلب کند.

رئیس هیئت کشتی استان قم خاطرنشان کرد: محمدجواد رضایی سال قبل نیز عضو تیم ملی کشتی فرنگی رده سنی نوجوانان بود و همراه با این تیم در مسابقات بین‌المللی نیز حضور یافت اما به دلیل اینکه هم‌استانی خود یعنی علیرضا نجاتی را نیز در این وزن به عنوان یک رقیب در کنار خود می‌دید، توانایی‌هایش به چشم نیامد تا اینکه انگیزه و تلاش رضایی وی را بار دیگر در مسیر موفقیت قرار داد تا ابتدا در مسابقات قهرمانی رده سنی نوجوانان آسیا حضور یافته و مقام دوم و نشان برنز را کسب کند و سپس سهمیه مسابقات جهانی را به دست بیاورد.

حلوایی اضافه کرد: این کشتی‌گیر ارزشمند که فرنگی‌کار پرافتخاری در مسابقات مختلف محسوب می‌شود سال گذشته در رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی رده سنی نوجوانان کشور خوش درخشید و با استفاده از توان و تکنیک بالا و همچنین هوش و ذکاوت مثال‌زدنی خود بین سه نفر برتر کشور ایستاد و در جام بین‌المللی یادگار امام نیز به مدال دست یافت.

رئیس هیئت کشتی استان قم با بیان اینکه محمدجواد رضایی برای حضور در رقابت‌های جهانی 2015 شهریورماه راهی اروپا خواهد شد، تصریح کرد: تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان به همین منظور هم‌اکنون در اردو به سر می‌برد و تمرینات خود را تا زمان اعزام به پیکارها دنبال می‌کند.

وی یادآور شد: براساس برنامه‌ریزی فدراسیون جهانی کشتی فیلا، رقابت‌های سال 2015 کشتی فرنگی و آزاد قهرمانی رده‌ سنی نوجوانان جهان شهریورماه سال جاری در کشور بوسنی‌ و هرزگوین برگزار می‌شود و نماینده قم برابر حریفان به میدان خواهد رفت./ فارس

آدرس کوتاه :