جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

کشف ۲ تن مواد مخدر در قم طی سالجاری - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

کشف ۲ تن مواد مخدر در قم طی سالجاری


معاون دادستان استان قم از کشف ۲ تن مواد مخدر در این استان از ابتدای سال تا کنون خبر داد و گفت: بخش زیادی از این کشفیات مربوط به عبور مواد از این استان بوده است.

معاون دادستان قم خبر داد؛

حجت الاسلام محمود طالبی ظهر دوشنبه در نشست خبری که در اداره کل دادگستری استان قم برگزار شد ضمن تبریک فرار رسیدن هفته قوه قضاییه،  گفت: دادسرای انقلاب و دادستانی در برخورد با جرایمی که مخل امنیت استان باشند و در برخورد با جرایمی همچون نزاع و چاقوکشی و بخصوص در زمینه مواد مخدر بسیار جدی و مصمم است.

وی در ادامه با بیان اینکه از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۲ تن مواد مخدر در قم کشف شده است، ابراز کرد: در این زمینه باید گفت که این مقدار مربوط به مصرف داخل استان نیست و استان قم به دلیل اینکه در شاهراه مواصلاتی قرار گرفته است بخشی زیادی از این کشفیات مربوط به عبور مواد از این استان بوده است.

قم برای قاچاقچیان نا امن است

معاون دادستان قم در ادامه تأکید کرد: در گذشته، قم به عنوان محلی برای دپوی مواد مخدر سایر استان‌ها بود و به علت شاهراه بودن عبور مواد از این استان زیاد بود اما با تلاش‌های انجام گرفته در حال حاضر مسیرهای قم و خود این استان برای قاچاقچیان نا امن است.

حجت الاسلام طالبی ضمن تأکید بر برخورد جدی و شدید با قاچاقچیان مواد مخدر عنوان کرد: تمام اختیارات قانونی که در حوزه برخورد و مبارزه با قاچاق مواد مخدر وجود دارد را به مسئولین امر داده‌ایم و حتی اگر کاربرد سلاح نیز ضروری باشد این اختیار نیز داده شده است.

حبس‌های طولانی و  اعدام در انتظار قاچاقچیان

وی تأکید کرد: در صدور احکام مجرمان نیز به شکل جدی عمل می‌کنیم و حبس‌های طولانی و حتی اعدام از جمله احکام صادره برای قاچاقچیان خواهد بود.

معاون دادستان قم در ادامه به موضوع اعتیاد اشاره کرد و ابراز داشت: در زمینه اعتیاد نیز برخی از مراکز ترک اعتیاد تحت نظر دادسرا هستند که خانواده‌ها می‌توانند معتادان خود را به دادسرا آورده و علاوه بر دریافت مشاوره در کمپ‌ها بستری کنند.

وی در ادامه درباره مصرف متادون برای ترک اعتیاد گفت: متأسفانه برخی افراد از این ماده برای ترک اعتیاد استفاده می‌کنند و این نوعی باور غلط است زیرا متادون یک مخدر است که جایگزین مخدر دیگر می‌شود و به معنای ترک اعتیاد نیست.

آدرس کوتاه :