رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

کلاش و تسبيح - رادیو قم

 

 

معرفی برنامه های رادیو قم

کلاش و تسبيح

Loading the player...

کلاش و تسبيح


نمايش تک قسمتي کلاش و تسبيح پيرامون زندگي سردار شهيد مهدي زين الدين مي باشد. که شنبه ساعت 19:00 از صدای قم در هفته دفاع مقدس پخش شد.


شهید زین‏ الدین در 18 مهر سال 1338 ش، در خانواده‏ای مذهبی در شهر تهران، در خیابان ری دیده به جهان گشود. پدر و مادرش که از معارف اهل‏بیت برخوردار بودند، اسمش را «مهدی» نهادند.

پدر شهید زین ‏الدین از فعّالان مذهبی و سیاسی زمان خود بود که بارها به خاطر فعالیت سیاسی، تبعید و در شهرهای مختلف کشور، طعم تلخ زندان رژیم طاغوت را چشیده بود. مادر آن شهید نیز از مربیان قرآن و اشاعه دهندگان معارف اهل‏بیت علیهم‏السلام به شمار می‏رود. از این رو این شهید از ابتدا با قرآن و معارف اهل بیت اخت گرفت.


شهادت، هنر مردان الهی است و مردان خدا زیبنده شهادت‏ اند و به راستی که خط سرخ شهادت، میراث بزرگ انبیای الهی است. در هشت سال جنگ تحمیلی خداجویان مخلص ایران اسلامی، با این عشق سرخ هم‏آغوش شدند و بر فراز قله سعادت گام نهادند. مهدی زین‏الدین از جمله مردان الهی بود که به این فیض رسید. سرانجام آن حادثه بزرگ و خبر وحشت‏انگیزی که هموراه لشگر 17 علی‏بن‏ابی‏طالب قم از آن هراسان بود، به وقوع پیوست و خبر پرواز سید مهدی زین‏الدین، به گوش رسید.


شهیدزین‏ الدین در مأموریتی که از کرمانشاه به سوی سردشتِ آذربایجان غربی درحرکت بود، با گروه‏های ضد انقلاب درگیر شد و به فیض شهادت نائل گردید. مزار ایشان در گلزار شهدای علی ‏بن‏ جعفر قم، زیارت‏گاه عاشقان شهادت است. روحش شاد و یادش جاودان باد.

 

 

عوامل اين برنامه:

نويسنده: الهه حيدري


تهيه کننده و کارگردان
: امير حسين ياوري


افکتور و سردبير:
منصوره سلمانزاد


بازيگران:
محمد هدايتي، محمد قمرزاده، احمد مقدم، سيد حميد لاجوردي، مهدي نيک روش، قائم خاني

 

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.