جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

کمبود اعتبارات تنها مشکل پروژه متروی قم است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

کمبود اعتبارات تنها مشکل پروژه متروی قم است


مدیرعامل سازمان قطار شهری شهرداری قم ضمن اشاره به پیشرفت خوب متروی قم، گفت: تنها مشکل این پروژه، مشکل مالی و اعتباری است.

در بازدید سرپرست استانداری مطرح شد؛

علی اکبر مجد حکمت در حاشیه بازدید سرپرست استانداری قم از پروژه های در حال اجرای قم، اظهار داشت: مدیریت جهادی حاکم بر پروژه متروی قم همه مشکلات آن را تا حدود بسیار زیادی حل کرده است.

وی با بیان اینکه دستگاه تی بی ام مورد استفاده در حفاری متروی قم تولید یک شرکت آلمانی بوده و از نظر کیفیت در کشور بی نظیر است، اظهار داشت: قم هیچ نیازی به دستگاه های تی بی ام استان های دیگر از جمله تهران ندارد.

وی با بیان اینکه قم برای پیشرفت پروژه مترو با هیچ کمبودی مواجه نیست، تصریح کرد: به لحاظ مستند سازی و مهندسی قم از استان های دیگر بویژه اصفهان جلوتر است.

مدیرعامل سازمان قطار شهری قم کمبود اعتبار را تنها مشکل پروژه مذکور در قم عنوان کرد و افزود: متروی قم اگر از نظر مالی حمایت شود، دیگر هیچ مشکلی نخواهد داشت.

وی در خصوص پروژه خط A متروی قم، تصریح کرد: طول این خط 14.7 کیلومتر، و دارای 14 ایستگاه شامل ایستگاه های جمکران، میدان بقیه الله، میدان ولیعصر(عج)، زاویه، میدان پلیس، شهید روحانی، چهل اختران، خیابان عماریاسر، میدان مطهری، میدان سعیدی، میدان معصومیه، خیابان مطهری، میدان کشاورز و قلعه کامکار است.

حکمت با بیان اینکه قم در حال حاضر رکورددار حفاری مترو در بین استانهای کشور است، افزود: عملیات حفاری متروی قم زمانی که از نظر مالی وضعیت خوبی داشت، به صورت روزانه حتی تا 31 متر و 155 سانتی متر نیز انجام شد، که با توجه به صاف و نرم بودن مصالح و کیفیت خوب تی بی ام قم رکورد حفاری حتی از استان های خراسان رضوی و اصفهان نیز بیشتر است.

وی همچنین با بیان اینکه هر کیلومتر حفاری این فاز متروی قم بین یک میلیارد و 200 هزار ریال تا یک میلیارد و 400 هزار ریال هزینه دارد، تصریح کرد: بدون شک تزریق در آمدهای حاصل از فروش اوراق مشارکت سرعت کار این پروژه را دو چندان خواهد کرد.

سرپرست استانداری قم امروز از سه پروژه بلوار غیر همسطح 15 خرداد، بلوار مرجعیت و قطار شهری قم بازدید و در جریان چگونگی پیشرفت این پروژه ها و مشکلات آنها قرار گرفت.

آدرس کوتاه :