جهش تولید | دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

کمترین کیفرخواست برای پزشکان استان قم صادر شده است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

کمترین کیفرخواست برای پزشکان استان قم صادر شده است


رئیس سازمان نظام پزشکی استان قم گفت: کمترین کیفرخواست برای پزشکان استان قم صادر شده و این دستاورد را مدیون فعالیت شورای حل اختلاف فعال در سازمان نظام پزشکی هستیم، هر چند تاکنون حقوق مردم به خوبی رعایت شده است.

رئیس سازمان نظام پزشکی استان قم

محمدرضا قدیر جمعه شب در همایش گرامیداشت روز پزشک که در سالن همایش مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) استان قم برگزار شد، با تاکید بر اینکه اکنون گروهی به دنبال تخریب جایگاه پزشکان هستند، اظهار کرد: انسان روح و جسم خود را در اختیار قشر روحانیت و پزشک قرار می‌دهد، به همین علت این دو قشر دارای حساسیت بسیاری هستند.

وی اضافه کرد: حفظ حرمت پزشکان یکی از نیازهای جامعه اسلامی است؛ صدا و سیما نباید با هتک حرمت امنیت پزشکان را زیر سئوال ببرد و عرصه درمان را با مشکلات متفاوت مواجه کند.

رئیس سازمان نظام پزشکی استان قم با بیان اینکه در طرح سلامت دریافتی پزشکان ساماندهی و هزینه درمان کاهش پیدا کرده است، عنوان کرد: امیدواریم با تدابیر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بسترهای مناسب‌تری برای خدمات‌رسانی به بیماران در جامعه اسلامی فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه بیشترین شکایت‌ها برای نظام پزشکی در استان قم انجام شده است، گفت: با وجود این آمار نگران‌کننده، کم‌ترین کیفرخواست برای پزشکان استان قم صادر شده است و این دستاورد را مدیون فعالیت شورای حل اختلاف فعال در سازمان نظام پزشکی هستیم، هر چند تاکنون حقوق مردم به خوبی رعایت شده است.

قدیر خاطرنشان کرد: مراکز درمانی استان قم به صورت متمرکز فعالیت‌های گسترده‌ای را در راستای خدمات‌رسانی به زائران و مجاوران حرم حضرت معصومه (س) انجام می‌دهند و در این استان روند بهبودی برای فرآیند‌ها به خوبی قابل مشاهده است.

آدرس کوتاه :