رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

کمیسیون برنامه‌ریزی بودجه توسعه فضای سبز در قم تشکیل شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

کمیسیون برنامه‌ریزی بودجه توسعه فضای سبز در قم تشکیل شود


شهردار قم گفت: باید کمیسیونی از اعضا شورای شهر برای بررسی فعالیت های شهرداری در توسعه فضای سبز تشکیل شود و این کارگروه بررسی کند تا برای برنامه سال آینده به نتیجه مناسبی برسیم.

دلبری عنوان کرد؛

 شهردار قم گفت: باید کمیسیونی از اعضا شورای شهر برای بررسی فعالیت های شهرداری در توسعه فضای سبز تشکیل شود و این کارگروه بررسی کند تا برای برنامه سال آینده به نتیجه مناسبی برسیم.

محمد دلبری صبح امروز در جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم با اشاره به برگزاری پرشور مراسم اربعین حسینی در کربلای معلی اظهار داشت: سازمان پارک‌ها و فضای سبز هفته آینده گزارش خود را از اقدامات صورت گرفته در شهرداری و در بخش فضای سبز اعلام کنند.

شهردار قم افزود:  شورای شهر باید بررسی‌های لازم را انجام دهد تا ببینیم در سال آینده باید به چه طریقی در مباحث مربوط به فضای سبز عمل کنیم و مشخص شود برای بودجه سال بعد چه باید کرد.

وی بابیان اینکه یکی از پرهزینه‌ترین مباحث در شهر قم نگهداری از فضای سبز است، افزود: در گرمای تابستان قم نگهداری از درخت‌ها و فضای سبز کار بسیار مشکلی است و هزینه‌های بسیاری را بر ما تحمیل می‌کند.

دلبری با اشاره به اینکه باید کمیسیونی از اعضا شورای شهر برای بررسی فعالیت های شهرداری در توسعه فضای سبز تشکیل شود، گفت: این کارگروه باید بررسی کند تا برای برنامه سال آینده به نتیجه مناسبی برسیم و پیشنهاد می‌دهم گزارشی برای فعالیت‌های صورت گرفته در توسعه فضای سبز داشته باشیم.

شهردار قم بابیان اینکه نمی‌توانیم فضای سبز ایجادشده را رها کنیم، گفت: طرح‌های اجراشده تاکنون فقط زحمت برگزاری مراسم و مناقصات را برای ما ایجاد کرده است و اکنون باید از نگهداری این فضای سبز حمایت کرد.

وی با اشاره به مشکلات مربوط به  سرمایه‌گذاری‌ها و لزوم تعریف سیاست‌هایی برای سرمایه‌گذاری‌ در قم گفت: در جلسات بسیاری با افراد بررسی‌های لازم مربوط به صدور مجوز های سرمایه گذاری در شهرداری انجام می‌شود و شورای شهر نباید طوری رفتار کند که سازوکار شهرداری در سرمایه‌گذاری نادیده گرفته شود.

دلبری بابیان اینکه شورای شهر قم باید وظیفه خود را در سیاست‌گذاری‌ها بداند افزود: شورای شهر می‌تواند با تعیین شروط برای شهرداری نوع کار را معین کند و نباید سختگیری در کار سرمایه‌گذاران صورت گیرد و مشکلی مانند تراکم کنونی که در طرح بلوار پیامبر اعظم (ع) داریم دیده شود.

آدرس کوتاه :