رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

کنگره جهانی جریانهای افراطی وتکفیری - رادیو قم

 

 

معرفی برنامه های رادیو قم

کنگره جهانی جریانهای افراطی وتکفیری

کنگره جهانی جریانهای افراطی وتکفیری


Loading the player...کنگره بین المللی «جریان های افراطی و تکفیری از دیدگاه علمای اسلام» با اشراف و نظارت آیت الله مکارم شیرازی و مدیریت علمی آیت الله سبحانی و با حضور سایر اندیشمندان جهان اسلام 2 و 3 آذرماه در قم برگزار می شود.

جهان اسلام امروزه بیش از همه اعصار دیگر درگیر فتنه تکفیری ها برای احقاق شعار اصلاح گری دینی است و در گوشه کنار آن، همه روزه شاهد به زمین ریخته شدن خون مسلمانان بی گناه و تخریب آثار و ابنیه اسلامی به دست جنایت کاران جریان تندروی تکفیری هستیم؛ جریانی که نه با شیعه سر سازش دارد و نه اهل سنت را برمی تابد، این جریان وابسته به غرب با قرائتی خودساخته از آموزه های اسلامی سعی در تخریب هر چه بیشتر اسلام ناب محمدی در نگاه جهانیان دارد و برای رسیدن به این هدف از هیچ جنایتی واهمه ندارد.

 در مراسم افتتاحیه کنگره ، آیت‌الله مکارم‌شیرازی به برخی از افکار این جریان‌ها اشاره کرد و فرمودند: راه اصلی بهشت و جهنم باید به افراد گمراه نشان داده شود تا به راه حق بازگردند.

استاد برجسته حوزه علمیه با تاکید بر بررسی ریشه‌های اصلی ایجاد پدیده تکفیر بیان کرد: با استفاده از منطق می‌توان در مقابل افکار کاذب ایستادگی کرد.

وی سیاسی‌ها، نظامی‌ها، اصحاب رسانه، علما و دیگر اقشار جامعه را موظف مقابله با افکار پلید جریان‌های افراطی دانست و خاطرنشان کرد: این آتش اگر خاموش نشود همه جا را فرا می‌گیرد و امروزه نیز برخی از گروه‌های داخلی آن‌ها در مقابل خودشان ایستاده‌اند و ما باید از این فرصت استفاده کنیم.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی در خصوص جمع‌آوری مقالات کنگره جهانی جریان‌های تکفیری و افراطی از دیدگاه اسلام در ۱۷ کتاب خبر داد و افزود: این کتاب‌ها در چهار بخش به چاپ رسیده است.

وی مطرح کرد: در روز اول این کنگره شخصیت‌های برجسته دینی به سخنرانی می‌کنند و در روز دوم ۶۰ مقاله تخصصی در کمیسیون‌های مختلف مورد بررسی قرار داده خواهد شد.

تکفیری‌ها طناب‌دار کشورهای اروپایی می‌شوند

آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی اظهار کرد: فعالیت تکفیری‌ها یکی از مشکلات بزرگ دنیای امروزه است.

وی با اشاره به اینکه تکفیری‌ها به خوارج زمان حضرت علی (ع) برمی‌گردند که در آن دوران به گفته‌های خود عمل نکرده بودند افزود: این افراد کسانی هستند که غیر از اعضا گروه خودشان، باقی افراد را کافر دانسته و قتل آن‌ها و خانواده‌هایشان را مباح می‌دانند.

مرجع تقلید شیعیان خاطرنشان کرد: در ۶۰۰ سال قبل فردی ناآگاه بنزین خود را بر روی آتش تکفیری‌ها ریخت و به افکار آن‌ها شکل علمی داد و با مجهز کردن آن‌ها زمینه‌های کشتن شیعیان و اهل سنت را ایجاد کرد.

وی از نادانی‌های گروه‌های افراطی یاد کرد و گفت: این افراد از اسلام هیچ آگاهی ندارند و فکر می‌کنند که بهتر از دیگران این دین مبین را می‌شناسند و به دنبال ایجاد ناامنی در جامعه هستند.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با بیان اینکه خطر تکفیری‌ها امروزه جامعه بشریت به ویژه مسلمانان را تهدید می‌کند مطرح کرد: امروزه قدرت‌های زورگو جهان از جهل این گروهک‌ها برای ترویج اسلام‌ستیزی استفاده می‌کنند.

وی هدف جریان‌های تکفیری را ایجاد نفاق در میان مسلمانان جهان دانست و تصریح کرد: امروزه این ظالمان زنان را به اسارت می‌برند و سیلاب‌های خونی را جاری می‌کنند که خوارج زمان حضرت علی (ع) فکرش را هم نمی‌کردند.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی تاکید کرد: امروزه کشورهای اروپایی متوجه شده‌اند که پدیده تکفیر می‌تواند در میان مردم دنیا نفوذ کند و طناب‌داری برای آن‌ها باشد.

وی با اشاره به اینکه امروزه مسلمانان باید برای مقابله با تکفیر اقدامات لازم را انجام دهند عنوان کرد: دیوانه‌ای سنگی را در چاه زندگی بشریت انداخته است که به کشورهای به اصطلاح عاقل بشریت در برطرف‌سازی این مشکل درمانده‌اند.

مراسم افتتاحیه کنگره جهانی " جریانهای افراطی و تکفیری از نظر علمای اسلام" بصورت زنده ومستقیم از صدای مرکز قم پخش گردید.

عوامل برنامه:

تهیه کننده: آقای خسروی

گزارشگران
: آقایان اشرفی، عظیمی، خانی

هماهنگی:
آقایان باقری معین، افراز


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.