جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

کنگره جهانی جریانهای افراطی و تکفیری از دیدگاه علمای اسلام - رادیو قم

 

 

معرفی برنامه های رادیو قم

کنگره جهانی جریانهای افراطی و تکفیری از دیدگاه علمای اسلام

کنگره جهانی جریانهای افراطی و تکفیری از دیدگاه علمای اسلام


Loading the player...

آیت الله مکارم شیرازی، سیاسی‌ها، نظامی‌ها، اصحاب رسانه، علما و دیگر اقشار جامعه را موظف به مقابله با افکار پلید جریان‌های افراطی دانست و گفت: این آتش اگر خاموش نشود همه جا را فرا می‌گیرد.

به گزارش  ستاد خبری کنگره جهانی جریان‌های افراطی و تکفیری از دیدگاه علمای اسلام، آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی اظهار کرد: هنگامی که خطری در دنیا پیدا می‌شود علما و بزرگان اقوام و بلاد مختلف در مقابل آن خطر مسئولیت دارند و باید برای برطرف‌سازی آن خطر تدابیری بیاندیشند.

وی افزود: خطر تکفیری‌ها امروزه برای جهان به خوبی آشکار شده است و آشوبی که در سوریه آغاز کرده‌اند امروزه به عراق و برخی دیگر از کشورهای اسلامی رسیده است.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اینکه تکفیری‌ها در اقدامات خود از هیچ ظلمی دریغ نمی‌کنند، تصریح کرد: کنگره جهانی جریان‌های تکفیری‌ و افراطی‌ از دیدگاه علمای اسلام با حضور شخصیت‌های برجسته مذاهب اسلامی برای مقابله با پدیده تکفیر در قم برگزار می‌شود.

وی عنوان کرد: بیش از ۸۰ نفر از سران مذاهب و علمای کشورهای مختلف در این کنگره حضور دارند تا با خشکاندن ریشه‌های علمی جریان تکفیری به جهان ثابت کنند که این افراد با اسلام و مسلمانان بیگانه هستند.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با بیان اینکه جوانان و نوجوانان در گوشه و کنار جوامع ممکن است توسط جریان‌های مذکور فریب داده شوند عنوان کرد: علمای دینی وظیفه دارند که با روشن‌سازی در مناطق خود از این امر جلوگیری کنند.

کنگره بین المللی «جریان های افراطی و تکفیری از دیدگاه علمای اسلام» با اشراف و نظارت آیت الله مکارم شیرازی و مدیریت علمی آیت الله سبحانی و با حضور سایر اندیشمندان جهان اسلام 2 و 3 آذرماه در قم برگزار می شود.

جهان اسلام امروزه بیش از همه اعصار دیگر درگیر فتنه تکفیری ها برای احقاق شعار اصلاح گری دینی است و در گوشه کنار آن، همه روزه شاهد به زمین ریخته شدن خون مسلمانان بی گناه و تخریب آثار و ابنیه اسلامی به دست جنایت کاران جریان تندروی تکفیری هستیم؛ جریانی که نه با شیعه سر سازش دارد و نه اهل سنت را برمی تابد، این جریان وابسته به غرب با قرائتی خودساخته از آموزه های اسلامی سعی در تخریب هر چه بیشتر اسلام ناب محمدی در نگاه جهانیان دارد و برای رسیدن به این هدف از هیچ جنایتی واهمه ندارد.

در چنین شرایطی و در واکنش به افکار مخرب وغیر اسلامی این جریان، جمعی از علمای وارسته جهان اسلام به خصوص مرجعیت شیعه، جهت شناساندن عقائد، آراء و کارنامه عملی جریان های تکفیری و همچنین ارائه راهکارهای مقابله با آن حرکتی علمی و معرفتی را آغاز کرده اند و کنگره بین المللی «جریان های افراطی و تکفیری از دیدگاه علمای اسلام» یکی از اولین نمونه های عملی و عینی این حرکت می باشد.

این کنگره با اشراف و نظارت آیت الله مکارم شیرازی و مدیریت علمی آیت الله سبحانی و با حضور سایر اندیشمندان جهان اسلام در شهر مقدس قم برگزار می شود

در راستای ماموریت ورسالت سازمانی ، صدا وسیمای مرکز قم اقدام به پوشش مراسم افتتاحیه " کنگره جهانی جریانهای افراطی و تکفیری " نمود.

 

سال تولید: 1393

تهیه کننده: صفایی، جعفری

کارگردان: پاینده مهر

دستیارتهیه: امامی

منشی صحنه: جلیلی مقدم

تصویر بردار: جوشقانی، معنوی، جعفری

صدابردار: جانی زاده

تصویربردار آنلاین: حر اصغری

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.