جهش تولید | جمعه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

گذرنامه‌های خانواری اتباع خارجی تمدید شد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

گذرنامه‌های خانواری اتباع خارجی تمدید شد


مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری قم گفت: گذرنامه‌های خانواری اتباع خارجی تمدید شد و اتباع خارجی می‌توانند برای تمدید از تاریخ 3 مرداد ماه لغایت 12 شهریورماه سال جاری به دفاتر 18گانه کفالت استان قم مراجعه کنند.

مدیرکل امور اتباع خارجی استانداری قم:

عباس شیرمحمدی ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران از تمدید گذرنامه‌های خانواری خبر داد و اظهار کرد: مهلت کارت آمایش اتباع خارجی 31 تیرماه سال 94 به پایان رسید و اتباع دارای خانواده در طرح آمایش می‌توانند از 3 مرداد ماه تا 12 شهریورماه سال جاری اقدام به اخذ گذرنامه‌ به صورت خانوادگی کنند.

وی با اشاره به اینکه طرح آمایش اتباع خارجی توسط نیروی انتظامی انجام می‌شود، ادامه داد: اتباع خارجی می‌توانند از طریق دفاتر کفالت هجده‌گانه در سطح استان قم در تاریخ اعلام شده اقدام به تمدید گذرنامه خانواری کنند.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان قم خاطرنشان کرد: دولت در سال 89 با اجرای طرحی 800 هزار نفر از اتباع غیرمجاز خارجی را شناسایی و به آنها گذرنامه خانواری اعطا کرد، این گذرنامه‌ها ابتدا دو ساله بود، ولی با سفر مسئولان کشور افغانستان به ایران و دیدار با ریاست جمهوری این گذرنامه‌ها تمدید شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر اتباع خارجی دارای گذرنامه‌های خانواری هر 45 روز باید به دفتر امور اتباع خارجی مراجعه کنند گفت: دولت در حال حاضر نیز به دنبال اجرای طرح‌هایی برای شناسایی عده‌ای از اتباع غیرمجاز است.

شیرمحمدی تصریح کرد: در حال حاضر 40 هزار نفر از اتباع خارجی با گذرنامه و 60 هزار نفر از اتباع خارجی با کارت در سطح استان ساکن هستند، امور مربوط به اتباع خارجی گذرنامه‌ای توسط نیروی انتظامی و امور مربوط به اتباع خارجی دارای کارت توسط دفتر امور اتباع خارجی استانداری انجام می‌شود.

وی یادآور شد: اتباع خارجی دارای گذرنامه‌های خانوار باید از 3 مرداد تا 12 شهریور ماه امسال برای تمدید 4 ماهه به دفاتر 18گانه کفالت استان مراجعه کنند.

شیرمحمدی با اشاره به ازدواج ایرانی‌ها با اتباع خارجی گفت: به دلیل ثبت نشدن این ازدواج‌ها، این مسئله دردسرهای زیادی برای دولت ایران به همراه دارد در همین راستا از سال 85 ازدواج با اتباع خارجی جرم شناخته می‌شود و در شرایط خاص این نوع ازدواج‌ها ثبت می‌شود.

وی با بیان اینکه پروژه‌هایی در سطح استان از طریق کمیساریای عالی پناهندگان در حال انجام است اظهار کرد: تاکنون تعدادی مدرسه توسط کمیساریا ساخته شده و هم اکنون نیز قرارداد ساخت یک بوستان در شهر قائم با شهرداری منعقد شده است.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری قم تصریح کرد: تاکنون کمیساریای عالی پناهندگان 6 دستگاه دیالیز به قم هدیه کرده است که توسط اتباع افغانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی در پایان گفت: کمیساریا پولی به صورت مستقیم به دولت ایران نمی‌دهد بلکه کمک‌های کمیساریا در قالب پروژه و ارائه خدمات به پناهندگان است. / فارس

آدرس کوتاه :