جهش تولید | جمعه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

گسترش اهدا خون برای تقویت ظرفیت‌های درمانی کشور - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

گسترش اهدا خون برای تقویت ظرفیت‌های درمانی کشور


یکی از مراجع تقلید گفت: گسترش اهدا خون در داخل و رقابت با سازمان‌های انتقال خون خارجی، راهکاری برای تقویت ظرفیت‌های درمانی کشور است.

آیت الله علوی؛

آیت‌الله سیدمحمدعلی علوی‌گرگانی در دیدار با علی‌اکبر پورفتح‌الله مدیرعامل سازمان انتقال خون کشور که ظهر امروز در دفتر این مرجع تقلید انجام شد، انتقال خون را برای جامعه حیاتی دانست و تصریح کرد: با توجه به پیشرفت‌های علمی که در جامعه دیده می‌شود باید به انتقال خون توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در ارتباط با انتقال خون اسلام دیدگاه‌های مختلفی را بیان کرده است، ابراز کرد: اینکه چگونه خون به دیگران انتقال داده شود تا مشکلات خاصی در جامعه به وجود نیاورد، بسیار حساس و حیاتی است.

این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه اهدا خون باید در جامعه اسلامی تقویت شود، گفت: با حمایت‌ها و تدابیر رهبری این حرکت در داخل کشور آغاز شده است تا فرهنگ اهدا خون ترویج داده شود.

وی تاکید کرد: گسترش اهدا خون در داخل و رقابت با سازمان‌های انتقال خون خارجی، راهکاری برای تقویت ظرفیت‌های درمانی کشور است.

آیت‌الله علوی گرگانی با اشاره به اینکه در زمینه کالا نیز کیفیت کالاهای داخلی را باید به کیفیت کالاهای خارجی برسانیم، مطرح کرد‌: افرادی که در زمینه انتقال خون فعالیت دارند باید از ویژگی‌های خاصی برخوردار باشند تا مشکلاتی در این زمینه به جود نیاید که سلامت جامعه را تهدید کند.

وی یاری رساندن به مردم را یکی از رسالت‌های مسئولان کشوری برشمرد و عنوان کرد: اگر در راه کمک به مردم کوشا باشیم خداوند نیز در این راه ما را کمک خواهد کرد و خودمان نیز نسبت به جامعه اسلامی نگاه بهتری خواهیم داشت.

آیت‌الله علوی‌گرگانی با تاکید بر اینکه برخی از خون‌ها اسلامی نیستند گفت: افرادی که دستورات اسلامی دارند و گوشت‌های اسلامی را مصرف می‌کنند، خون‌هایشان با افرادی که به معیارهای مذکور توجه ندارد، بسیار متفاوت است.

وی از نذرهای اهدای خون به عنوان اقدام شایسته‌ای یاد و خاطرنشان کرد: این حرکت انتقال خون بسیار موثر است و مراجع و روحانیت نیز از این حرکت حمایت می‌کنند.

استاد برجسته حوزه علمیه به فعالیت مرکز انتقال خون در استان قم اشاره کرد و افزود: با توجه به ظرفیت‌های استان قم امیدواریم نگاه ویژه‌ای نسبت به این مرکز داشته باشید تا بتوانیم به دستاوردهای بیشتری برسیم.

آدرس کوتاه :