جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

گلهای خندان - رادیو قم

 

 

معرفی برنامه های رادیو قم

گلهای خندان

گلهای خندان


Loading the player...

کار تربیت، مدت‌ها قبل از تولد کودک و از دوران انتخاب همسر آغاز می‌شود. باید کوشش شود که همه از لحاظ جسمی دارای بنیه و اندام متناسب و از نظر اخلاقی دارای ملکه ی عفت و اصالت و از نظر روانی نیز فردی سالم و با نشاط باشد.

حضرت امام خمینی(ره) درباره ی دقت در انتخاب همسر می‌فرمایند: «از آن وقتی که ازدواج حاصل نشده است بین پدر و مادر، اسلام برای ساختن انسان، دستور داد که چه زنی را انتخاب کند. چه مردی را آن زن انتخاب کند. وضع اخلاقی‌اش چه‌ طور باشد. وضع دیانتش چه ‌طور باشد

در اسلام توصیه شده است در انتخاب همسر، عفت، اصالت خانواده و شرف، تقوا و ایمان زن را در نظر بگیرید. از نظر مذهب، وجود زن مایه ی خیر، آرامش، سکون و وقار است.

 اوست که با انتقال خصائص و روحیات انسانی خود به کودک، به جامعه ی بشری، انسان تحویل می‌دهد و روایت «بهشت زیر پای مادران است» به این دلیل است که بخش اعظم سعادتمندی فرزندان و در نتیجه لایق بهشت شدن، توسط مادران پایه‌ریزی می‌شود.

فرزند، نعمتی بزرگ و منبع خیر است؛ منبع کرامت و سود دنیا و آخرت برای انسانی که مؤمن به حق است و از روی ایمان، فرزندان خود را مؤمن و شایسته تربیت می‌کند. اولاد چه دختر و چه پسر از بزرگ‌ترین و با منفعت‌ترین نعمت‌هایی است که حضرت حق به بندگان پارسایش عنایت می‌کند.

فرزند صالح و سالم گلي از گل‌هاي بهشت است که مايه ي شخصيت‌بخشي و سرفرازي پدر و مادر، استحکام خانواده و ياوري و غم‌خواري والدين در زمان حيات ايشان است.

برنامه گلهاي خندان به تهيه کنندگي سيد حامد تقوي براي کودکان استان قم (6 تا 10 سال) در روزهاي شنبه ، دوشنبه و چهارشنبه پخش مي شود.

 

تاریخ تولید: 1393

تهیه کننده: خانم رضوانی

نویسنده: خانم ابراهیم گل

گوینده: خانم داوطلب

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (3 آرا)
The average rating is 4.666666666666667 stars out of 5.