جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

یادمان شهید گمنام لشکر عملیاتی 17 قم رونمایی شد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

یادمان شهید گمنام لشکر عملیاتی 17 قم رونمایی شد


یادمان شهید گمنام لشکر عملیاتی 17 امام علی بن ابیطالب(ع) استان قم طی مراسمی با حضور خادمان حرم رضوی(ع) و خانواده‌های شهدای مدافع حرم رونمایی شد.

با حضور خادمان حرم رضوی(ع)

به نقل از روابط عمومی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قم، فرماندهی لشکر عملیاتی 17 سپاه استان قم به مناسبت دهه کرامت و همچنین همزمان با آماده سازی گنبد یادمان شهید گمنام تدفین شده در ورودی حسینیه لشکر، برنامه‌ای را با حضور خانواده‌های کارکنان و نیروهای لشکر و خانواده‌های معظم شهدای مدافع حرم ترتیب داده بود.

در این مراسم، حجت‌الاسلام محمدمسلم وافی از کارشناسان مسائل تربیتی و ازدیاد جمعیت طی سخنانی به اصول تربیت صحیح در اسلام، برخی آسیب‌های بازی‌های رایانه ای، موضوع خودکنترلی و... پرداخت.

این مراسم با اجرای گروه سرود، شعر خوانی و مدح خوانی علی مالکی نژاد در وصف شهدا و دهه کرامت و اهداء جوایز برگزیدگان مسابقات فرهنگی لشکر همراه بود.

با ورود کاروان حامل زائران و پرچم متبرک حرم امام رضا(ع)، حاضران در مراسم از جمله حجت‌الاسلام خدابنده لو مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در لشکر، سید محمد قاسمی معاون تحقیقات و پژوهش اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قم و جمعی از اعضای هیأت رزمندگان اسلام و خانواده‌های معظم شهدای مدافع حرم، به استقبال کاروان رفتند.

مشایعت کنندگان با زمزمه اشعاری در وصف موالید دهه کرامت، مسیر محل استقبال تا یادمان شهید گمنام تفحص شده در منطقه عملیاتی خیبر را که اواخر اسفند 94 در این محل خاکسپاری شد، در فضایی معنوی و حماسی معطر به یاد شهدا و آکنده از بوی اسپند و ذبح قربانی و سلام و صلوات طی کرده و با باز کردن گره چفیه ا‌ که در محل ورودی یادمان بسته شده بود، آن را افتتاح کردند.

سردار سید علی سیدی فرمانده لشکر عملیاتی 17، طی سخنانی در این مراسم گفت: وجود مزار مطهر شهید گمنام در محل لشکر و در آستانه ورودی حسینیه، موجب انس و الفت بیش از پیش نیروهای لشکر با آرمان‌های شهدا شده و عزم آنان را در پیمودن راه نورانی شهیدان و دفاع از حرم‌های اهل بیت(ع) مصمم‌تر می‌کند./ فارس

آدرس کوتاه :