جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

یادواره شهیده طیبه واعظی در قم برگزار شد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

یادواره شهیده طیبه واعظی در قم برگزار شد


یادواره شهیده طیبه واعظی به مناسبت هفته مقاومت و پیروزی و با سخنرانی رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های زنان در دفاع مقدس در قم برگزار شد.

با حضور رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های زنان در دفاع مقدس

به نقل از روابط عمومی سپاه استان قم، مریم مجتهدزاده در یادواره شهیده طیبه واعظی که به همت سازمان بسیج جامعه زنان و به مناسبت هفته مقاومت و پیروزی در سالن همایش‌های شهرداری قم برگزار شد اظهار کرد: این سکوتی که سازمان‌های حقوق بشر در برابر جنایات عربستان در یمن دارند، همین سکوت را در هشت سال دفاع مقدس در برابر جنایات و حملات رژیم بعث عراق علیه مردم بی‌دفاع ایران داشت، اختیار کرده بودند.

وی ابراز کرد: همین جنایاتی که امروز داعش در کشورهای سوریه و عراق مرتکب می‌شود در طول هشت سال جنگ تحمیلی در گوشه و کنار کشورمان رخ می‌داد و بسیاری از زنان و کودکان در خون خود غلطیدند.

رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های زنان در دفاع مقدس با بیان اینکه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی فریادرسی برای مظلومان عالم نبود، افزود: امروز ایران تا حد توان و با تمام وجود از مظلومان دفاع می‌کند.

مجتهدزاده خاطرنشان کرد: امنیت و آرامش امروز ایران اسلامی مرهون رشادت‌ها و جانفشانی‌های جوانانی است که با دستان خالی جلوی گلوله‌های دشمنان سینه سپر کردند.

وی به سالروز آزادسازی خرمشهر اشاره کرد و گفت: نقش زنان در این واقعه برجسته و پررنگ بود، به‌طوریکه زنان در خرمشهر بخشی از کار تدارکات، امدادرسانی، آذوقه سازی و حتی جنگ در خط مقدم را نیز عهده دار بودند.

رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های زنان در دفاع مقدس با بیان اینکه ایستادگی زنان در خرمشهر آگاهانه بود بیان کرد: فتح خرمشهر فتح ارزش‌های اسلامی بود نه فتح خاک.

وی تصریح کرد: در جریان فتح خرمشهر تمام قدرت‌های مادی در مقابل ایمان ذلیل شدند؛ به‌ طوری که عملیات‌های پیچیده‌ای توسط جوانان کم سن و سال با موفقیت طراحی و اجرا شد.

مجتهدزاده با بیان اینکه در هشت سال جنگ تحمیلی خسارات مادی و معنوی بسیاری متحمل شدیم افزود: در همین سال‌ها میراث معنوی اتکا به خداوند و خودباوری را به دست آوردیم که ایران را به کشوری ابرقدرت در منطقه تبدیل کرده است.

وی اضافه کرد: قدرت و صلابت امروز ایران اسلامی موجب شده تا دشمنانی همانند آمریکا و اسراییل علیه کشورمان توطئه کنند.

یادواره شهیده طیبه واعظی شهید شاخص سال دولت و ملت، همدلی و همزبانی سازمان بسیج مستضعفین به همت سازمان بسیج جامعه زنان سپاه امام علی بن ابیطالب(ع) و با همکاری استانداری، شهرداری و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس قم در سالن همایش‌های شهرداری برگزار شد.

 

آدرس کوتاه :