رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

یکم اردیبهشت زمان اعلام نتایج اولیه بررسی صلاحیت داوطلبان شورای شهر و روستا - صفحه اصلی

 

 

یکم اردیبهشت زمان اعلام نتایج اولیه بررسی صلاحیت داوطلبان شورای شهر و روستا

یکم اردیبهشت زمان اعلام نتایج اولیه بررسی صلاحیت داوطلبان شورای شهر و روستا


رئیس هیئت اجرایی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در برنامه گفتگوی خبری با بیان این کار بررسی صلاحیت داوطلبان از بیست ششم فروردین در هیئت های نظارت آغاز شده گفت:قانون، برای داوطلبان رد صلاحیت شده فرصت اعتراض پیش بینی کرده است.

 

وی زمان اعلام فهرست نهایی نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی را 18 اردیبهشت اعلام کرد و افزود:تبلیغات زود هنگام از سوی داوطلبان و هوادارن آنان تخلف انتخابی است.

 

سیار رئیس هیئت اجرایی انتخابات زمان تبلیغ داوطلبان شورای اسلامی شهر و روستا را 21تا 27 اردیبهشت اعلام کرد و گفت:روز 28اردیبهشت تبلیغات غیرقانونی است و تمام شهر از تبلیغات پاکسازی می شود.

 

رئیس هیئت اجرایی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا با اشاره به این که در پنجمین دوره سطح مشارکت برای نام نویسی با رشد 7/21درصد روبه رو بوده است گفت:استان قم رتبه نخست را نسبت به کرسی مشابه کسب کرده است.

 

وی افزود: در این دوره 77زن ثبت نام نموده اند که این میزان نسبت به دوره قبل رشد 56/2درصدی داشته است.

 

سیار از تبلیغات در فضای مجازی به عنوان فرصت یاد کرد و گفت:تبلیغ در این فضا نباید علیه یا له داوطلب باشد بلکه به طور غیر مستقیم باید به معیارهای کاندید اصلح پرداخته شود.

 

رئیس هیئت اجرایی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا تصریح کرد:طبق اعلامیه ای که دادستان کل کشور صادر کرده است،هرگونه تبلیغات در فضای مجازی تخلف محسوب می شود و با نظارت پلیس فتا و در صورت تخلف، داوطلب رد صلاحیت می شود.

 

وی برای جلوگیری ازهرگونه تخلف برای جمع آوری رای بیشتر در روستاهای با زیر 100هزار نفرجمعیت گفت:یکی ازشروط اصلی رای دهنده،سکونت یک ساله در روستای مورد نظر است.

 

سیارافزود:برای احصاء دقیق محل سکونت یک ساله رای دهنده،سرشماری آبان سال 95و خانه های بهداشت مورد توجه است.

 

رئیس هیئت اجرایی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا گفت:بخشداری و هیئت اجرایی به طور دقیق از مراکز بهداشت اسامی رای دهندگان را دریافت می کنند و از این طریق امکان تخلف برای رای بیشتر ناممکن می شود.

 

وی در بخش پایانی گفتگوی خبری خاطرنشان کرد:شعب اخذ رای توسط فرمانداری مورد کارشناسی قرار گرفته،تعرفه ها مشخص و شرایط فراهم شده است.

 

سیار با اشاره به این که پنجمین دوره با مشارکت بیشتری روبه رو بوده است، برگزاری انتخابات الکترونیکی در این دوره منتفی است اما تمهیداتی در نظر گرفته شده تا در اسرع وقت شمارش آرا انجام و نتایج نهایی اعلام شود.

 

 

 

 

 

 

 

 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.