جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

یک ششم مساحت شهر قم را بافت‌ فرسوده تشکیل می‌دهد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

یک ششم مساحت شهر قم را بافت‌ فرسوده تشکیل می‌دهد


معاون امور عمرانی استاندار قم گفت: بیش از یک ششم مساحت شهر قم را بافت‌ فرسوده و ناکارآمد تشکیل می‌دهد.

دلاوری خبر داد؛

جواد دلاوری در جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری قم، تشکیل این ستاد را یکی از ضروریات احیای بافت‌های فرسوده بر شمرد و گفت: این ستاد با هدف توانمندسازی سکونت‌گاه‌های غیررسمی، احیای محلات فرسوده و مرمت و نگهداری بافت‌های ارزشمند تاریخی در دو بعد ملی و استانی تشکیل شده است.

وی افزود: در سفر سال 89 مقام معظم رهبری به استان نیز اعتبارات خوبی به این امر اختصاص یافت و پروژه‌های ارزشمند و خوبی برای اجرا مصوب شد.

معاون امور عمرانی استاندار قم بیان کرد: در سال جاری نیز برای توانمندسازی حاشیه‌نشینی در کلانشهرهای مذهبی اعتباراتی اختصاص یافته که باید سریعاً برنامه‌ها و پروژه‌های استان برای جذب این اعتبارات ارائه شود.

وی بافت‌های فرسوده و سکونت‌گاه‌های غیر رسمی حاشیه‌ای شهر قم را 2 هزار هکتار اعلام کرد و گفت: بیش از یک ششم مساحت شهر قم را بافت فرسوده و ناکارآمد تشکیل می‌دهد که امیدواریم با همکاری و همدلی دستگاه‌ها در سطح ملی و استانی شاهد احیاء و مرمت این بافت‌های ناکارآمد باشیم.

دلاوری اظهار کرد: در همین راستا 19 پروژه برای بازآفرینی بافت‌های فرسوده در شهر قم طراحی شده که 12 پروژه در سال گذشته به بهره‌برداری رسیده و پنج پروژه نیز اکنون در دست اقدام است.

آدرس کوتاه :